У Мiнiстерствi освiти готуються вiдмовитись вiд оцiнок для школярiв 1-4 класiв. Такий проект реформування початкової школи Мiнiстерство освiти вже винесло на обговорення педагогiв i батькiв, пише газета "Експрес".
Як повідомив доктор педагогiчних наук, заслужений працiвник освiти України, екс-директор УЦОЯО Iгор Лiкарчук, що ідея МОН насправдi не нова та школи без оцiнок є у багатьох країнах. У Фiнляндiї, яка вважається першим номером у мiжнародному рейтингу систем освiти, початкова школа – шестирiчна. Не ставлять оцiнок до восьмого класу у Швецiї i Данiї. У деяких країнах є система оцiнювання "знає – не знає".
Водночас багато педагогів вважають, що у школах потрiбно не вiдмовитися вiд оцiнок, а змiнити систему оцiнювання.
"I це зовсiм не стосується змiни кiлькостi балiв у шкалi, а пiдходу до оцiнювання. Оцiнка повинна перестати бути в окремих учителiв (на жаль, таких дуже i дуже багато!) знаряддям психiчного насильства стосовно учнів", – зауважив Iгор Лiкарчук.
Також освітяни переконані, що відмовлення від оцінок у початкові школі сприятиме збереженню психологiчного стану дитину та ніяк не позначиться на подальшому навчанні.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащан закликають допомогти школярці.