додому Новини Черкаські медики застерігають від укусів мошки

Черкаські медики застерігають від укусів мошки

0

Двокрилі кровососучі комахи переносять небезпечне токсико-алергічне захворювання сімулідотоксикоз. Його найчастіше виявляють саме в травні. У світі зареєстровано більше 300 різновидів комах від 1,5 до 6 мм, укуси яких супроводжуються зудом, припухлостями шкіри, набряком м’яких тканин, крововиливами, почервоніннями шкіри в місцях укусу, порушеннями ритму роботи серцевого м’яза, підвищенням температури тіла. При множинних укусах можливе ураження нервової системи, втрата свідомості й виникнення небезпечних для життя станів.

Водойми, ріки, ставки, дренажні канави – це місця виплоду мошки (друга поширена назва – "гнус"). Для розвитку гнусу достатньо, щоб температура води становила 6-8 С. Гнус активний лише вдень. Найбільш благодатною для нього є тепла безвітряна погода. При слабкому вітрі зі швидкістю 1-2 кмс його активність помітно знижується. Масовий виліт мошки спостерігається з травня по вересень.

Прикметно, що комахи живляться рослинним соком, але самкам потрібна кров теплокровних тварин. На відміну від комарів, які шкіру проколюють, гнус її прогризає сильно травмуючи, тому в ранку завжди потрапляє слина.

Остання містить сильну гемолітичну отруту, яка може викликати тяжку алергічну  реакцію. У місцях випасу скота це часто призводить до його масового захворювання.

При нападі гнус обліплює тварин або людей, лізе в очі, заповзає в ніс, потрапляє в дихальні шляхи. На Черкащині вже були зареєстровані випадки цього захворювання.

У результаті масових укусів  на шкірі голови, ніг та інших частина тіла з’являються  множинні крововиливи діаметром 1-3 мм. Також відбувається інтоксикація усього організму: сильне збудження, викликане нападом комах і їх болючими укусами, змінюється пригніченням, лихоманкою, різким зниженням апетиту, уражені ледве тримаються на ногах, рухи стають хиткими. Через 1-2 доби може настати смерть.

Мошка трансмісивно при укусах передає збудників онхоцеркоза, вона також є переносником збудників туляремії й сибірської язви.

Лікування таких станів симптоматичне: антигістамінні, загальнозміцнюючі препарати.

Для профілактики укусів ентомологи радять:

– запастися необхідними репелентами;

– у період найбільшої активності мошок виключити по можливості перебування поблизу водойм або максимально прикривати відкриті частини тіла;

– з народних засобів можна використати:

1. суміш рослинної олії, оцтової кислоти й шампуню в рівних пропорціях;  будь-який одеколон з додаванням декількох крапель олії гвоздики, анісу, лаванди;

2. водний розчин кристалічного ваніліну (не ванільного цукру!), який дуже зручно використати мамам на прогулянці з малечею;

3. при проникненні комарів у житло використайте електрофумігатори, електричні "кілери".

У разі виникнення загальної алергічної реакції на укуси комах лікарі радять звертатися до фахівців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version