Чому лебідь взимку не відлітає, як йому допомогти та чи треба його годувати? Про поведінку лебедів у холодну пору року написали днями на сторінці Черкаського міського зоопарку “Рошен”.
“Зараз починається зима та водойми замерзають, небайдужі спостерігачі телефонують нам з питаннями та закликами допомогти пташкам, котрі залишаються на водоймах та не відлітають. Ми хочемо надати вам інформацію, заспокоїти та застерегти” – пишуть на сторінці зоопарку.
Краще не годувати птахів – тому як ви даєте зрозуміти птаху, що їжа є і йому не потрібно відлітати, це потім може негативно вплинути на життєздатність.
Лебеді можуть залишатися на воді до тих пір, поки є відкрита вода. Хоч маленька лунка.
Для лебедів не страшний холод, якщо птах здоровий і має змогу добувати собі їжу. Він може не залишати свою територію.
Якщо лебідь втратив пару і не відлітає – то не через лебедину “вірність” ,то казки. Причини не відльоту можуть бути іншими та більш природніми, просимо вас спостерігати за ними перед тим, як бити тривогу:
- Тілесні травми птаха (звисаюче крило, візуальна фіксація крові на тілі птаха, неправильне положення шиї)
- Загальна втома (не виходить на берег, не стає на лапи та тривалий час знаходиться на одному місці)
- Лебідь знаходиться в не характерному місці – посеред поля, біля дороги, гуляє вулицями
- При повному замерзанні водойми птах лишається на місці і не відлітає.
Тільки в ситуаціях перерахованих вище ви можете звертатись у відповідні служби, до зоопарку або волонтерів за допомогою.
У всіх інших випадках треба просто спостерігати і чекати. Частіш всього лебеді сидять “до останнього” і лише потім підіймаються на крило. Якщо існує не замерзаюча водойма – лебеді можуть залишатися там протягом усієї зими.
Читайте також: