додому Новини Черкащина Черкаські фахівці розповіли, чому дорожчає кава (ВІДЕО)

Черкаські фахівці розповіли, чому дорожчає кава (ВІДЕО)

0

Чому дорожчає кава – улюблений напій багатьох черкащан? Про це кореспондентка ВІККА запитала у місцевих спеціалістів.

Олексій Лозин – власник мережі кав’ярень у Черкасах. Вже понад 10 років він працює у цій сфері. Говорить, зростання цін на каву відчув ще кілька років тому, і ця тенденція продовжується.

олексій лозинОЛЕКСІЙ ЛОЗИН, ВЛАСНИК КАВʼЯРНІ

Кава дорожчає в принципі вже досить тривалий час, можна сказати, з 20-го року. Спершу, коли почалися проблеми з логістикою ще з часів ковіду, потім, коли почалася повномасштабна війна, додалися наші внутрішні проблеми. Тому що сировина – зелена кава – постачалася морем. А коли почалася повномасштабна війна, це все перейшло на автомобільний транспорт, що теж здорожчило логістику.

Однак логістика – лише частина проблеми, розповідає фахівчиня з економіки Оксана Руденко. Головна причина здорожчання кави – кліматичні зміни.

ОКСАНА РУДЕНКО, ФАХІВЧИНЯ З ЕКОНОМІКИ, ДОЦЕНТКА КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА БІЗНЕС АДМІНІСТРУВАННЯ ЧДТУ

Найбільшими виробниками є Бразилія та Вʼєтнам. За останні роки, це вже 5 рік поспіль як ці дві країни відчувають значне погіршення своїх кліматичних умов і недостатню вологість для вироблення того продукту, який ми хочемо споживати. Відповідно це все впливає на сам процес виробництва, впливає на кінцеву продукцію. В результаті маємо поки що не катастрофу, але такий початковий бум підвищення ціни.

За словами експертки, глобальний дефіцит кави може сягнути понад 8%. Якщо кліматичні умови не стабілізуються, ситуація лише погіршуватиметься.

ОКСАНА РУДЕНКО, ФАХІВЧИНЯ З ЕКОНОМІКИ, ДОЦЕНТКА КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА БІЗНЕС АДМІНІСТРУВАННЯ ЧДТУ

Загалом кажуть про те, що існуватиме глобальний дефіцит кави на 8,5%, а то і більше. Тому що до останніх часів ми будемо на запасах втримувати ринок. Надалі, коли запаси вичерпаються, ми будемо мати певні наслідки, з якими нам також потрібно буде боротися.

У кав’ярнях Олексія гості споживають близько пів тони кави на місяць, ще стільки ж продають фасованої кави, обсмажкою якої займається виробництво Олексія. Тож свої запаси кави формують завчасно.

ОЛЕКСІЙ ЛОЗИН, ВЛАСНИК КАВʼЯРНІ

Свої запаси кави ми починаємо формувати десь наприкінці весни і закуповуємо на цілий рік наперед. Формуємо кінець весни, початок літа. Тому зараз ми маємо запас на найближчі пів року запаси у нас сформовані і ціни у нас будуть відрізнятися тільки від рівня курсу валют.

YouTube video player

Щоб уникнути значного здорожчання кави в майбутньому, експерти називають кілька варіантів вирішення проблеми.

ОКСАНА РУДЕНКО, ФАХІВЧИНЯ З ЕКОНОМІКИ, ДОЦЕНТКА КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА БІЗНЕС АДМІНІСТРУВАННЯ ЧДТУ

Єдина умова, при якій це здорожчання може бути не таким швидким, це – врегулювання або ж виведення нових сортів кави, або освоєння нових територій, де вона може бути придатною до вирощування.

каваЗростання цін на каву – це неприємно і для бізнесу, і для споживачів. Олексій додає, що вартість чашки кави не формується лише з зерна. В одну чашку кави закладають – вартість електроенергії та гідні умови праці для працівників. Та підприємці намагаються адаптуватися, аби здорожчання відбувалося комфортним для споживача темпом.

ОЛЕКСІЙ ЛОЗИН, ВЛАСНИК КАВʼЯРНІ 

Я думаю, що без кави не залишимося, але ціна точно буде рости.

Анна Білик, Іван Дуда, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version