додому Новини Черкаські екологи відреагували на протест рибалок-промисловців (ВІДЕО)

Черкаські екологи відреагували на протест рибалок-промисловців (ВІДЕО)

0

На Черкащині протестують рибалки-промисловці. Вони хочуть знову промишляти у Дніпрі, вверх за течією. Втім уже три роки, як це заборонено. Відтоді, як три річкові острови – Осокінські, Пташині та Рогозинські – стали заказниками, йдеться у сюжеті "ВІККА-НОВИН".

У 2011 році, коли в обласному управлінні з охорони довкілля вирішили створити тут три заказники місцевого значення, човни опломбувала рибінспекція. Відтоді ж установили жорсткий контроль, аби вище черкаського мосту ніхто не рибалив.

Таких дій управління приватники не розуміють. Запевняють: податки платять справо, працюють чесно.

– Якби дозволили, то вполовину б зросли прибутки. Податки до державного бюджету зросли б утричі, – каже приватний підприємець Іван Лисенко.

Заборону на промисел у верхній частині акваторії Кременчуцького водосховища, а це майже 65% від нього, рибалки називають корупцією. Риби, кажуть, у цих заказниках удосталь. На те мають висновки інституту рибного господарства. Ще й власним коштом промисловці щосезону зариблюють Дніпро.

– Ми не могли боротися із цією владою. Ми були гвинтиками, порівняно з ними. Зробили для себе підконтрольну територію, якою окремі люди лише керують, – перконаний приватний підприємець Анатолій Осіпов.

Рибалки вже писали листи до Мінекології. Звідти їм прийшла відписка: органу, що надав островам статусу заказників, уже не існує, а його повноваження ще нікому не передані. У міністерстві письмово попросили рибалок почекати – поки не розберуться із законами. Та їм уже уривається терпець. Кажуть: почекають кілька тижнів реакції нової влади. Як її не буде – підуть для початку пікетувати обладміністрацію.

За кілька днів на заяви рибалок відреагували в обласному природоохоронному департаменті. Там повідомили, що на території заборонено рибалити,  бо вона важлива для відтворення промислових видів риби. А ще – має неабияку біологічну цінність. 

– Це – заповідна зона, природне нерестовище. Там є види тварин, занесені до Червоної книги України, – зазначає начальник відділу земельних ресурсів, заповідної справи, біорізноманіття та розвитку екомережі департаменту екології та природних ресурсів ОДА Людмила Довга.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version