Кардинальних змін потребує черкаське навчально-виробниче пiдприємство Українського товариства слiпих (УТОС). Нині замовлень на продукцію надходить мало, а технології, які використовуються на виробництві, давно застаріли. Роботою НВП УТОС цікавилася голова обласної ради Валентина Коваленко, повідомляє відділ інформаційного забезпечення та взаємодії зі ЗМІ облради.
Нині в УТОСі працюють 125 осіб, більшість яких пенсійного віку та мають обмежені фізичні можливості. Тутешні приміщення давно не бачили ремонту. Люди працюють не повний робочий день, а тільки тоді, коли є замовлення. Виготовляють розетки, електричні патрони та щіткову продукцію. За це отримують мізерну зарплатню, розповів Коваленко директор УТОС Микола Задувайло.
За словами керівника підприємства, воно переживає не найкращі часи. Микола Вікторович повідомив, що бачить два виходи: перший – залишити на підприємстві 30 працівників і виготовляти лише щіткову продукцію, яка є високорентабельною; другий – провести модернізацію виробництва. Для цього потрібні капіталовкладення, і це теж призведе до скорочень робочих місць.
Валентина Коваленко поцікавилася, чи справді керівництво збирається продати базу відпочинку УТОС, що у Чапаєвці. Директор категорично заперечив цю інформацію. Після візиту на підприємство очільниця облради вирішила звернутися з листом до центрального представництва УТОС, що у Києві, щоб з’ясувати деталі щодо реалізації майна Черкаського УТОС і плани щодо подальшої роботи підприємств організації, які працюють на території області.