додому Новини Черкащина Черкащина єдина в Україні область, де не ліквідували МСЕК: що далі?

Черкащина єдина в Україні область, де не ліквідували МСЕК: що далі?

0

Черкаську МСЕК мали ліквідувати ще 24 грудня 2024 року під час засідання сесії Черкаської обласної ради. Проте тоді не зібрався кворум. Для реєстрації не вистачило кількох депутатів, хоча вони були присутні в залі. Нині ж Черкаська область єдина в Україні, де не ліквідували МСЕК.

Нагадаємо, що напередодні президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон № 4170-ІХ, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Замість застарілої та корупційної системи запроваджується нова цифрова система оцінювання функціонування, переконані автори закону.

Із 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях, які проводитимуть оцінювання відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.

«Фактично в усіх областях, крім Черкаської, МСЕК рішеннями обласних рад ліквідована. У більшості комісії ліквідовані шляхом приєднання до обласних лікарень. Детально вивчивши досвід колег з інших регіонів, проаналізувавши можливості обласних закладів охорони здоров’я, оцінивши наявний цілісний майновий комплекс та фахову підготовку персоналу МСЕК, Черкаська обласна рада підготувала на розгляд чергової сесії подібне рішення. Пленарне засідання було заплановано на 20 грудня ц.р., але, попри явку (38 депутатів були присутні у сесійній залі) деструктивна позиція частини провладних депутатів та кількох обранців фракції «За майбутнє» (небажання реєструватися), не відбулося. Повторна ініціатива провести сесію у вівторок, 24 грудня знову не набрала підтримки. Відсутність кворуму не дозволила повноважно провести пленарне засідання.

По факту ігнорування реформи системи МСЕК, яка не відповідала викликам України під час війни і втратила актуальність у підходах до встановлення інвалідності, створило загрозу безперервному процесу надання якісних медичних послуг людям, які їх потребують. Передусім це ветерани російсько-української війни, особи із важкими захворюваннями, які проживають у нас в області», – розповів перщий заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко.

На фото – Роман Сущенко

За його словами, за МСЕК на перехідний період закріплений обласний медичний заклад, усі медичні справи оцифровуються і потрапляють в електронну систему, в якій надалі відбуватимуться всі процеси щодо подальшої оцінки функціонування людини. Обласний заклад визначає профільного спеціаліста, який надає медичну допомогу та за потреби може оформити направлення на встановлення інвалідності. У більшості випадків це лікар вузького профілю одного з обласних медичних закладів, чия спеціалізація відповідає основному захворюванню, що спричинило інвалідизацію.

МСЕК передає незавершені справи зі встановлення інвалідності експертним комісіям у лікарнях, які проводять оцінку функціонування особи. Експертні комісії працюють в обласній лікарні, кардіоцентрі, клінічному центрі онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги, а також інших профільних закладах.

Приміщення будівлі МСЕК, що відповідають критеріям роботи медичних фахівців та вимогам безбар’єрності, використовуватимуться й надалі для потреб експертних комісій. Особисті дані осіб з інвалідністю й надалі надійно зберігатимуться згідно з вимогами чинного законодавства.

Чергова сесія Черкаської облради запланована на 24 січня 2025 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version