Керівництво Черкаської області підписало меморандум про співпрацю з Державним агентством з енергоефективності України та Всеукраїнською громадською організацією "Вища рада енергоаудиторів і енергоменеджерів України". Це дасть можливість Черкащині стати енергонезалежною.
Про це vikka.ua повідомили у прес-службі Черкаської облдержадміністрації.
Учасники заходу домовилися про проведення на Черкащині енергоаудиту, щоб визначити її слабкі місця. Після цього працюватимуть над заходами з енергозаощадження. У Держагентстві з енергоефективності України пропонують свою дорожню карту.
"Цю зиму ми пережили попри невтішні прогнози, пов’язані із взаєминами з Росією, – зауважує директор департаменту державного регулювання агентства Олександр Тронь. – Хтозна, як буде надалі. Тому маємо убезпечуватися. В Україні вже діє програма кредитування на придбання котлів, що працюють на різних видах палива. Кожен споживач може нею скористатися, при цьому держава компенсує 20 % тіла кредиту".
За його словами, Черкащина серед лідерів за кількістю таких позичок в Україні. Також зараз розробляють програму з кредитування ОСББ і комунальних підприємств, у якій також йдеться про заходи з енергозаощадження.
Фахівці пропонують створити в області паливно-енергетичний кластер для її безперебійного та якісного енергозабезпечення. А також підвищення конкурентоспроможності власної продукції.
"Ми вже працюємо над енергонезалежністю Черкащини, – говорить голова ОДА Юрій Ткаченко. – Йдеться про скорочення споживання газу. Минулоріч облрада ухвалила відповідну програму. Окрім того, торік в області почали видобувати буре вугілля. Це теж важливо в контексті нашої енергетичної незалежності".