додому Новини Черкащанин запустив сервіс замовлення молитви через платіжні термінали

Черкащанин запустив сервіс замовлення молитви через платіжні термінали

0

35-річний черкаський підприємець Олег Гончар, співзасновник громадської організції "Відповідальність за хабар" запустив сервіс замовлення молитви через платіжні термінали EasyPay, повідомляє "zaxid.net". Така послуга з’явилась місяць тому і доступна на всій території України.

Аби знайти таку послугу в терміналі, треба вводити слово "молитва" у стрічці запиту. Потім – натиснути на іконку з Ісусом Христом та обрати один з трьох видів молитви: за здоров’я, за щасливе повернення додому або ж за перемогу над ворогом. Вартість послуги від 10 до 4999 грн на розсуд замовника. За одну транзакцію можна внести імена максимум п'яти людей, за яких молитимуться.

При цьому в терміналі не вказано, хто, де та впродовж якого часу молитиметься. Також немає інформації про те, у якій церкві відбуватиметься молитва. На чеку про оплату вказано, що отримувачем коштів є ФОП Гончар О.Л., рахунок якого зареєстрований у ПриватБанку у місті Черкаси.

У коментарі виданню "Про все" Олег Гончар пояснив: запуск такого сервісу – це, швидше за все, експеримент на рахунок того, чи готові люди у такий спосіб замовляти молитву.

"Перед тим, як запускати сервіс, я радився із священиком. Якби він сказав, що така послуга є гріховною і що замовляти молитви можна лише прийшовши до церкви, то я б і не пробував реалізовувати свій задум. Послуга й розрахована саме на тих людей, які через заклопотаність не встигають до храмів", – пояснив він.

За словами Олега Гончара, молитовна послуга є в одній з термінальних мереж по всій території України, а виконує молитви черкаський священик УПЦ Київського патріархату Володимир Педько.

"Термінал – це лише засіб комунікації між людьми. Це так само, коли ми просто пишемо на листочку ім’я людини, за яку потрібно помолитися, або коли люди телефонують священику і також просять здійснити молитву. У церкви немає канонів, які б забороняли розвиток технологій заради зручності вірян, – каже Володимир Педько. – Це нормально, коли люди користуються сучасними технологіями. Немає нічого страшного, коли людина приходить до храму й пише на листочку ім’я людини, за яку варто молитися, чи зазначає це ім’я в терміналі. Сама ж молитва від цього не змінюється".

Як повідомляв сайт vikka.ua, Митрополит Софроній перекладає молитви на українську.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version