Нічне життя китайської столиці – насичене та яскраве. Наразі на його небосхилі сяє і черкаська зірка. Кирило Пуртов створює запальну атмосферу в одному з нічних клубів Пекіна та співпрацює з кращими діджеями світу. Він MC – Master of Ceremonies. До того, як стати королем вечірок на 1000 осіб, 29-річний черкащанин спробував себе у різних сферах. Його життя схоже на калейдоскоп з постійною зміною міст, людей та виду діяльності. З підкорювачем азіатської столиці спілкувався журналіст сайту vikka.ua.
Черкащанин каже, що головний секрет його успіхів – вроджені здібності. Їх в собі він розпізнав не одразу.
Кирило Пуртов зростав дуже непосидючою дитиною. Сьогодні б сказали – гіперактивний. А у школі вважали хуліганом. В 10-й клас того, хто постійно зривав уроки та не уживався зі шкільною дисципліною, взагалі не брали.
"Я навчався у школі з музичним нахилом. Все, що стосувалося творчості, давалося легко. На звичайних же уроках не міг усидіти за партою. Здебільшого їх проводив стоячи. Мені постійно писали у щоденник, мамі часто телефонували зі школи. Зате КВК, різні творчі гуртки – там я себе реалізовував на 100%. Якщо було потрібно щось організувати, провести якийсь захід, то доручали мені. Коли ставало відомо, що я буду на сцені, набивався повний зал, – пригадує черкащанин. – Але, на жаль, я не знав, що робити з цими здібностями. Нікому було мені підказати. Хоча мама завжди дозволяла мені самостійно приймати рішення у своєму житті".
Після школи майбутній МС вступив до технікуму, а потім до Черкаського державного технологічного університету. Навчався заочно і у 18 років пішов працювати в місцеву типографію налагоджувальником верстатів.
"Я програмував машини, непогано заробляв. Але чогось мені не вистачало, робота була занадто рутинною і мати порадила спробувати себе в іншій сфері. Тож пішов працювати барменом у один з черкаських закладів. Швидко всьому навчився і поїхав до Ялти. Працював у одному з кращих ресторанів України. Він був мережевим, мене помітили і направили працювати до Києва, але вже офіціантом", – розповідає Кирило Пуртов.
Там у черкащанина була пристойна зарплата і гарні чайові. Міг отримувати 100 доларів на день. Економічна криза 2009 року змінила ситуацію і Кирило повернувся до Черкас. Звідси вирушив у кримський Фарос. Всюди знаходив роботу офіціанта. Та на одному місці надовго не затримувався.
"Я по натурі лідер, у мене завжди своє бачення ситуації, складно комусь підпорядковуватися. Тому, мабуть, варто попросити вибачення у моїх роботодавців за таку позицію. Їм зі мною було легко спілкуватися, але важко працювати", – з усмішкою пояснює черкащанин.
По закінченню сезону в Криму Кирило Пуртов знову повертається до рідного міста.
"Я тривалий час грав у волейбол. Непогано виходило. І я увійшов до складу однієї з аматорських команд у Черкасах, де познайомився з гравцем команди суперліги. Він і допоміг мені влаштуватися помічником головного тренера зі статистики у їхню професійну команду. На чемпіонаті України та на кубку України наша команда посіла призове третє місце. Я отримав медалі та був дуже щасливий, що мав відзнаку у професійному спорті на всеукраїнському рівні. Це було у 2010 році. Але через рік мені надокучило і я пішов", – розповідає він.
Після цього Кирило встиг попрацювати у Черкасах перукарем та стилістом, і навіть викладав цю дисципліну у місцевій школі моделей. Потім влаштувався торгівельним представником. Черкащанина приваблював вільний графік та свобода пересування автівкою. Та на місці не сиділося і на пропозицію товариша Кирило погодився поїхати у чергову подорож. Цього разу – до Москви.
"Я купив недорогу машину. Вдень роздавав рекламні листівки, а вночі, як то кажуть, бомбив. Грошей вистачало. Одного разу мені дали незвичне завдання: треба було не роздавати листівки, а збирати номери телефонів у жінок. Це було замовлення від SPA-салону", – пригадує черговий визначальний день у своєму житті хлопець.
Коли іншим промоутерам вдавалося отримати 20 телефонів, Кирило збирав до 200 на день. Його помітили. Так він познайомився з директором компанії.
"Він запропонував мені пройти курси косметолога та працювати у салоні. Головним обов'язком було пропонування відвідувачкам купити косметичні засоби після нескладної SPA-процедури. Я знов побив їх рекорди – продав більше, ніж решта досвідчених косметологів. Мені запропонували стати керівником у відділі з продажу косметики. На цій посаді пропрацював півроку", – зазначає черкащанин.
На той час у нього були стосунки з дівчиною, що працювала з ним у офісі. Вони вирішили все залишити та переїхати до Одеси.
"Прожили там 2 місяці. Можна сказати, що то був один з найщасливіших періодів у житті. Я закохався у місто, його колорит, архітектуру, море. Це все мені близько і вже визначився, де хотів би зустріти старість", – ділиться далекими планами МС.
Після відпустки в Одесі пара збиралася повернутися до Москви, але спочатку навідалися до Черкас.
"У місті для мене знайшлася робота за моєю спеціальністю. Я працював інженером. Вирішив, що потрібно пов'язати своє життя із серйозною професією. Але грошей на забезпечення нас обох ледве вистачало. І це було для мене трагічно. Зрозумів, що так не може продовжуватися далі. У мене багато чого виходило, але я досі так і не знайшов справу, якій був би готовий присвятити себе повністю. Певною мірою це мене демотивувало. Врешті-решт дівчина поїхала до Москви, а я до Єгипту працювати фотографом", – пригадує Кирило Пуртов.
На всесвітньому курорті він встиг попрацювати аніматором, ведучим караоке та продавцем хутра. Потім відправився до Китаю співати у дуеті.
"Одна черкащанка шукала собі партнера для співу. Я з нею зв’язався, адже колись мав досвід виступу на сцені. Був навіть успіх у глядачів. На одному з виступів у великому торговельному центрі вони ставали у чергу, аби взяти автограф, створили мій невеличкий фан-клуб. Це також були дуже яскраві переживання у житті. Я тоді ще писав тексти до пісень, але вони мене не влаштовували", – зізнається черкащанин.
У Пекіні кар’єра Кирила пішла на зліт. Він став МС у відомому столичному нічному клубі.
Кирило у зі своїм колегою та наставником у клубі
"Заклад входить у ТОП-100 найкращих нічних клубів світу. Там я навчився професії: зрозумів, як працювати з мікрофоном, з пультом, як взаємодіяти з людьми. Я співпрацював із всесвітньовідомими діджеями, такими як DJ Lange, DJ Yves V, DJ Hanmin", – розповідає Кирило Пуртов.
Натхненником нічних розваг він працює вже 3 роки у різних містах та клубах.
"Під час роботи я спілкуюся з відвідувачами англійською. Вони не хочуть чути зі сцени китайську. Наразі у Китаї популярна європейська, зокрема слов’янська зовнішність. Азіати активно наслідують цій моді: фарбують волосся, роблять пластику. У них було щось на кшталт залізної завіси і тепер вона впала. Тож вони намагаються надолужити те, чого були позбавлені. Свою роль у цьому зіграв Голлівуд", – переконаний хлопець.
Усі фото надав герой публікації
Він охоче ділиться своїми спостереженнями та висновками, що встиг зробити за час життя у Китаї. За його словами, китайці вже відчувають себе володарями світу. І якщо це станеться, то керувати будуть жорстко. Вони суворі. У китайців є чітке поняття ієрархії та дисципліни. Дуже тримаються за роботу. Ще 30 років тому там була така ситуація, що на одне робоче місце претендувало 30 осіб.
Своїм же землякам черкащанин радить прислухатися до свого внутрішнього голосу і робити все можливе, щоб його не заглушила буденність, соціально прийнятні норми.
"Я погодився на це інтерв'ю не через власний піар або гордівливість. Головне для мене – це можливість сказати сьогодні людям, особливо українській молоді, – не треба боятися шукати себе, діяти. Понад усе намагайтеся знайти саме свою справу, те, що робить вас щасливими, та реалізуватися у ній, здійснити свою мрію. Я почав підробляти з семи років. Спробував безліч професій, десятки міст, жив у трьох світових столицях, у семи країнах. Світ – величезний, а внутрішній світ людини – він ще більший", – зазначає він.
Невдовзі Кирило Пуртов знов відправляється до Пекіну. У нього контракт із черговим клубом. При цьому він каже, що його особиста мрія збулася лише частково. Черкащанин прагне розвивати український шоу-бізнес та колись створити на батьківщині власний проект.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанка стала зіркою YouTube.