Понад 90 днів стоїть 42-річний Андрій Троян під будівлею ОДА. Усі численні спроби владців порозумітися з протестувальником зазнали фіаско, тож заступник голови облдержадміністрації Сергій Овчаренко 11 жовтня скликав прес-конференцію.
Оселився на Соборній площі Андрій Троян ще у липні. З того часу він привертає увагу усіх, хто приходить до ОДА. Його вимоги вказані на плакаті: надати документ, який засвідчуватиме його особу, тобто нарешті отримати паспорт громадянина України.
Проте, як пояснює Сергій Овчаренко, подібні рішення не в компетенції органів влади. Чоловік звернувся не за адресою, адже такими питаннями займеться Міграційна служба. Подібні роз’яснювальні роботи уже проводили з протестувальником, проте він залишається стояти на своєму.
"Є чіткий алгоритм видачі паспорта на заміну втраченого. Написавши відповідну заяву, надавши фотокартки та сплативши мито протягом тридцяти днів, особа отримує паспорт громадянина України", – зазначає заступник голови облдержадміністрації.
Разом з тим заступник очільника області непокоїться і про безпеку працівників адмінбудівлі. За свідченнями начальника охорони Івана Сліпака, протестувальник поводився неадекватно та навіть погрожував фізичною розправою.
"Може, це комусь вигідно? Бо всі, хто приходить в ОДА, побачивши протестувальника у військовій формі, думають, що це атовець просить про допомогу, а на нього ніхто не зважає. Однак насправді до АТО він не має жодного відношення", – додає Сергій Овчаренко.
Сам винуватець на скликану прес-конференцію приходить із запізненням. Перше, що він робить, – дістає телефон та починає знімати усіх присутніх. Закиди щодо погроз зі свого боку він спростовує.
"Я хочу побачити юридичний документ, який встановлює мою особу. Хочу отримати документи, з якими я можу звернутися до суду. Там має бути моя фотокартка, підпис, ім’я та місце моєї реєстрації. Такого документу у мене з Черкас не було. Чому Черкаси? Бо я тут народився", – звертається до владців чоловік.
Водночас він також визнає, що паспорт громадянина України вже отримував у 1997 році у Кіровограді, нині Кропивницькому. Цей документ був втрачений за кордоном, тож, за словами чоловіка, наразі у нього документів немає.
Чому з цим питанням Андрій Троян звернувся саме до владців, чоловік пояснити не може, як і не хоче дослухатися до аргументів щодо законної процедури повторної видачі паспорта. У підсумку усі розходяться ні з чим.
Як повідомляв сайт vikka.ua, селяни на Черкащині погрожують лягти під колеса будівельної техніки.