додому Новини Черкащани відмовляються бути підприємцями, аби не платити державі

Черкащани відмовляються бути підприємцями, аби не платити державі

0

Перед новим роком черкащани вишикувалися у величезні черги, щоб закрити свої ФОПи. Люди годинами очікували, аби не завинити державі гроші. Такий передноворічний клопіт підприємцям додав Уряд. Згідно з його рішенням, окремі категорії ФОПів уже з 1 січня змушені платити єдиний соціальний внесок у розмірі понад 704 гривні на місяць. У тому числі й ті, чий бізнес не приносить прибуток. Не всі бажаючі встигли закритися до нового року. Витрачаючи гроші, які хоч-не-хоч, а доведеться заплатити за січень та різдвяні свята, люди й досі поспішають позбутися статусу підприємця. Сайт vikka.ua дізнавався про подробиці.

"З 26 по 31 грудня включно до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) було подано стільки ж звернень від ФОПів щодо їх закриття, скільки взагалі ми отримуємо за рік – 400-450 заяв. Є такий нюанс, що особа перестає бути підприємцем не з моменту прийняття заяви, а після внесення її даних до єдиного державного реєстратора. На це є 24 години", – зазначив директор черкаського ЦНАПу Руслан Дмитренко.

За його словами, через велику кількість відвідувачів напередодні свят оператори не встигали швидко обробляти заяви.

"29 грудня я нарахував чергу у 104 особи. Наразі люди теж активно звертаються щодо зняття себе з реєстрації як ФОПа, але таких величезних черг вже немає. Максимальна кількість очікуючих – 16 осіб", – пояснив він.

Нелегко було пережити ажіотаж та довге очікування не тільки ФОПам, а й консультантам ЦНАПу. Одна з них Альона Несходим. Дівчина зазначила, що в останні дні нового року 460 ФОПів взяли талони до електронної черги.

"Багато підприємців вишикувалися просто у порядку живої черги. Хтось нервував, але ми до цього звикли. Дехто взагалі жартома обіцяв нам вогнище у приміщенні розпалити. Є підприємці, які по 10 років вже не працюють і от тільки зараз прийшли закриватися", – прояснила консультант.

Вона зазначила, що підприємцям, які закриваються після початку нового року, все одно доведеться сплачувати ЄСВ.

Та дехто з підприємців, які не встигли закритися у 2016 році, сподіваються, що у січні їм все ж таки не доведеться сплачувати 704 гривні.

"Я колись відкривав ФОП для дружини. Тепер треба закривати. У таких чергах нереально вистояти. Тільки що був у фіскальній службі, там теж багато людей. У нас така система, що зареєструватися можна за 3 хвилини, а щоб закритися, потрібен місяць. Ну повиснуть ці гроші на підприємцях, що не працюють, і що? Думаю, виплати за січень держава таким ФОПам пробачить", – зазначив черкащанин Сергій.

Протилежну думку висловлює інша відвідувачка ЦНАПу Любов. "Раніше займалася торгівлею на ринку на ІІ групі. Не працюю підприємцем 1,5 року. Сьогодні простояла у черзі годину, очікую й досі. Знаючи нашу державу, ніхто нам не скасує виплату ЄСВ за січень", – пояснила жінка.

У свою чергу начальник управління з питань державної реєстрації Черкаської міськради Віталій Іляшенко підкреслив, що в останні дні перед новорічними святами вони приймали від 70 до майже 200 заяв від підприємців.

"90% з них ті, що хотіли знятися з реєстрації. Це не тільки підприємці з міста. Не працює ЦНАП у Черкаському районі. Також у місті можуть подавати заяви підприємці з області", – зазначив він.

За його словами, 27 грудня до них звернувся 71 ФОП, 28-го – 98, 29-го – 188, 30-го – 128, 3 січня – 69, 4-го – 123, 5-го – 103. Усього 780 осіб.

Загалом, за даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot, за останній тиждень кількість приватних підприємців в Україні скоротилася на 10,85 тисяч. 

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські підприємці збентежені підвищенням "мінімалки".

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version