додому Новини Черкащани несуть в аптеки все більше грошей

Черкащани несуть в аптеки все більше грошей

0

Не треба бути дуже уважною людиною, щоб помітити як стрімко у Черкасах зростає кількість аптек. У центральній частині міста аптечні пункти розташовані ледве не у кожному кварталі. А якщо ще й звернутися до статистики, то стає ясно: аптечний бізнес у місті стабільно та невпинно розвивається. Загалом за останні 4,5 роки у Черкасах з’явилося 65 нових аптек. 

Наразі у Черкасах діє 167 аптек. Про це сайту vikka.ua повідомила завідувач сектору державного контролю у сфері обігу лікарських засобів медичної продукції Державної служби з лікарських засобів у Черкаській області Ірина Носенко. За її словами, у 2016 році у місті зареєстрували 6 нових аптек, у 2015 – 19 аптек, у 2014 – 13 аптек, 19 аптек відкрили у 2013 році і 8 – у 2012 році.

Зокрема в місті діє 6 аптек комунального підприємства "Фармація", кількість яких за останні роки не змінювалася. Є у місті також одна державна аптека при Черкаській обласній лікарні.

Причини стабільного зростання кількості аптек на Черкащині пояснив директор компанії "Агентство медичного маркетингу" Юрій Чертков.

"Аптеки зростають там, де є купівельна спроможність і люди готові витрачати кошти на ліки. Черкащани мають гроші купувати ліки, тому і аптеки відкриваються. Ще однією причиною може бути той факт, що раніше число аптек на кількість населення була недостатньою. І саме зараз ситуація вирівнюється", – сказав фахівець.

  

При цьому експерт зазначив, що асортимент ліків українського виробництва на ринку протягом останніх 3-х років зростає. "Сьогодні в упаковках вітчизняні виробники займають 74% ринку, а у грошовому вираженні – 43%. У свою чергу закордонні – 26% та 57% відповідно. Середня ціна на українські ліки становить близько 23-х гривень за упаковку, а імпортні  препарати коштують не менше 120 гривень", – розповів Юрій Чертков.

За його оцінкою, вітчизняні ліки не зможуть замінити закордонні. "Не існує жодної країни у світі, яка б повністю задовольнила всі потреби в ліках самостійно. Подальший розвиток українських медикаментів може бути пов’язаний з інноваційними ліками", – зазначив спеціаліст.

Розробка одного оригінального препарату коштує досить дорого – не менше кількох мільйонів доларів. "Виходячи з цього, нові ефективні препарати завозитимуть у країну з-за кордону. Окремим напрямком може бути створення умов для будівництва фармацевтичного виробництва на території України, що потребує зміни інвестиційного клімату та залучення великих фармацевтичних фірм в Україну", – пояснив Юрій Чертков.

У той же час, за даними дослідження PharmXplorer/"Фармстандарт" компанії Proxima Research, в натуральному вираженні (тобто в упаковках) частка українських ліків у продажу впала з минулорічних 78,1% до 77,4%. Відповідно, торговці імпортними препаратами в штуках отримали надбавку – з 21,9% до 22,6%.

Імпортні ліки хоч і дорожчі, але часто вони того варті, – переконана фармацевт із Черкас Яна Кулик-Швець.

"У дорогих закордонних препаратів менше побічних ефектів, менше токсичного впливу на організм. Їх дія більш пролонгована і звільнення частинок більш плавне, що забезпечує постійну концентрацію речовини у крові. Ясна річ, що коли у бабусі немає грошей на "Омез", а у неї печія страшна, то краще їй купити вітчизняний і дешевший відповідник "Омепразол" за 8 гривень, ніж взагалі нічого", – пояснює фармацевт.

Вона підкреслює, що особисто порівнювала ефект двох аналогічних препаратів вітчизняного та закордонного виробника. "Капсула імпортного препарату допомагає на добу, а наш лише трохи полегшує симптоми на кілька годин, так ще й може викликати нудоту", – зазначила вона.

Яна Кулик-Швець каже, що ціна препаратів, які ввозяться до України, завищена. "Основна складова ціни – це гроші за розмитнення на кордоні, оплата реклами. Хоча є фірми, яким я довіряю більше, ніж іншим, зокрема це виробники зі Словенії та Німеччини", – пояснює черкащанка.

Вона не заперечує той факт, що лікарі іноді виписують зайве, або препарати певної торгової марки. "Я завжди чесно кажу клієнтам, від чого можна відмовитися, а від чого ні", – каже фармацевт.

Їй не раз траплялися люди, які не прислухаються до думок лікарів чи фармацевтів та займаються самолікуванням.  "Якщо призначають антибіотики, то до них ще виписують пребіотик для мікрофлори кишечника і щось для захисту шлунка. Хворі ж часто самі собі вирішують, що це зайве і нав'язане, відмовляються брати. І мені просто боляче за них. Більшість людей у медицині не дуже розбираються, до того ж на багатьох дуже впливає навіювання якихось телепрограм і реклами, де "впарюють" відверту маячню", – розповідає фармацевт.

У неї серед пацієнтів є свої "улюбленці". "Мама, у якої часто хворіє дитина, приходить за сиропами від кашлю раз у 2 тижні. Я їй від душі говорю, що дитині треба пропити препарати для зміцнення імунітету, і бажано додати вітамінний комплекс. Так, нехай це обійдеться у 200 гривень, але в результаті виграють всі. Та мати думає, що я хочу їй непотріб втюхати. А сама хоч би в інтернеті інформацію почитала", – обурюється черкащанка.

Крім необізнаності, спроб самолікування на об'єми реалізації ліків населенню також впливає відсутність медичної реформи та культури здорового способу життя. Про це невпинно повторюють медики, але системних рішень з підвищення рівня здоров'я українців у державі поки що не знайдено.

"Просвітницької роботи, комплексного підходу до фізичної культури в Україні взагалі немає. Ця галузь в нашій країні у такому занепаді, ніби націю спеціально хочуть знищити. Спеціально чи ні, але це вдається", – розповів сайту лікар-нейрохірург, завідувач нейрохірургічного відділення Третьої черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Алексєєв. 

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині наркозалежний обкрадав аптеки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version