Із приходом сезону відпусток на вулицях Черкас майорить реклама з різноматіними туристичними пропозиціями. Цього сезону до міста повернулися пропозиції поїздок до Криму. Скільки ж коштуватиме черкащанам відпочинок на окупованому півострові та чи не цураються містяни візиту на захоплені землі, з'ясовував сайт vikka.ua.
Так, у Черкасах туристична фірма "Tour-Trans" пропонує черкащанам поїздки у селище Малореченське (за 25 кілометрів від Алушти). Як зазначено на сайті туроператора, Малореченське має розвинену інфраструктуру: магазини, ринок, кафе, дискотеки. Пляж у селищі обіцяють широкий та облаштований усім необхідним для відпочинку (батут, гірка, катамаран).
Заселяти туристів обіцяють у пансіонат із дво- та тримісними номерами зі зручностями. Дорога та проживання на курорті окупованого Криму обійдуться у 2800 гривень. Харчування у вартість не входить. Готувати доведеться або ж самому на кухні, або ж купувати страви у їдальні.
За словами туроператора, власник пансіонату додатково пропонує екскурсії по Криму, зокрема у Ялту та Алушту, до Лівандійського та Воронцовського палаців.
У розмові по телефону менеджер заспокоює: "На півострові все спокійно та хвилюватися за безпеку не варто". Радить їхати із закордонним паспортом, адже якщо на фотографії в українському паспорті відтиску не буде, то можуть не пропустити. Дітям закордонний паспорт – обов’язковий.
Долати кордон доведеться пішки (450 метрів). У перевізників працює така система: один автобус довозить до кордону, а на тому боці туристів забирає інший. Таким чином одна група туристів іде до Криму, а інша вертається додому.
Судячи з того, що на найближчий заїзд – 18-го липня – залишилося тільки два місця, далеко не всіх черкащан зупиняє те, що в країні війна, а серед кримського населення панують відверті проросійські настрої.
Агресивно відреагував на такі туристичні поїздки депутат Черкаської міської ради, громадський активіст і волонтер Олексій Романов. Він називає дії туристичної фірми, яка організовує поїздки черкащан до Криму, диверсійними. На його думку, діяльністю туроператора мали б зацікавитися СБУ, поліція та фіскальна служба.
"У той час, коли майже щодня ми втрачаємо наших бійців на Сході, фірма женеться за легким заробітком та возить людей на окуповані землі. Це цинізм найвищої міри. Туроператори проводять ліцензійний вид діяльності, а отже, у разі звернення до правоохоронних органів чи податкової вони мають бути позбавлені ліцензії, доки триває перевірка", – зауважив Романов.
Засудив міський обранець і людей, які погодилися на такий відпочинок, назвавши їх "зрадниками, які все одно що фінансують бойовиків, залишаючи гроші на окупованій території".
У цілому ж на засилля таких пропозицій на стовпах та дошках оголошень міста, владці та навіть активісти, які пропагують націоналістичні ідеї, поки що не реагують. Проте такими пасивними є далеко не всі міста. До прикладу, на початку місяця активісти у Дніпрі оголосили полювання на оголошення із пропозиціями "сепаратистського" відпочинку. Волонтери пройшлися містом та назбирали близько семи кілограмів такої реклами. Свою акцію вони пояснили тим, що гроші українців не мають дістатися окупаційній владі. Підтримав їх і мер Борис Філатов, запропонувавши розглянути на черговому засіданні міськради заборону реклами відпочинку в окупованому Криму.
На сайті Президента є й відповідні звернення громадян, однак вони поки що не знаходять належної підтримки. Так, петиція "Про заборону реклами відпочинку та перевезень на курорти, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, зокрема, в Криму" із 23 червня набрала 553 голоси із потрібних 25 тисяч. А за звернення "Про заборону туристичних поїздок з/до Криму" проголосувало взагалі тільки 133 особи.
Як повідомляв сайт vikka.ua, відпочинок на курорті доступний не для всіх черкащан.