додому Новини Черкаси Черкащанам представили безкоштовну можливість для самотестування на ВІЛ (ВІДЕО)

Черкащанам представили безкоштовну можливість для самотестування на ВІЛ (ВІДЕО)

0

Попередити поширення ВІЛ та запобігти дискримінації людей із позитивним статусом. 1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Черкасах із цього приводу провели тематичний захід. Інформує власний кореспондент ВІККА

Ірина Білоус

ІРИНА БІЛОУС, КЕРІВНИЦЯ ЧЕРКАСЬКОГО ОБЛАСНОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ЦЕНТРУ

До цього дня ми з нашими міжнародними партнерами компанії Pass, за фінансування USAID, спільно проводимо захід, щоб привернути увагу до такої проблеми, як ВІЛ-інфекція. Це соціально небезпечне захворювання, яке лише посилюється під час війни, і треба звертати на нього увагу.

Фахівці наголошували на важливості своєчасного тестування. Також продемонстрували, як можна самостійно перевіритися на ВІЛ за допомогою спеціальних тестів. Отримати такий тест дуже просто: достатньо скористатися телеграм-ботом Reach95, пройти реєстрацію та опитування. Бокс із тестом вишлють абсолютно безкоштовно. 

АНДРІЙ ПЕТРОВ, КООРДИНАТОР СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ У ПРОЄКТІ REACH 95

Що у ньому знаходиться? Тест для самотестування оральний. На звороті є наліпка, де вказується номер телефону, до якого людина може звернутися, якщо не знає, як протестуватися, або не розуміє результату аналізу. Ну і презервативи, лубриканти. 

YouTube video player

Сучасна антиретровірусна терапія дає можливість людям із ВІЛ працювати, створювати родини. 

НАТАЛІЯ НЕСВАТ, ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ БО «100% ЖИТТЯ»

Як хронічна хвороба, як цукровий діабет чи якісь інші захворювання, вона не є якоюсь особливою або страшною. При правильному лікуванні та обстеженні людина може жити довге, повноцінне життя. 

Державні органи, заклади охорони здоровʼя та громадські організації проводять спільну системну роботу. За мету ставлять інформування та добровільне тестування населення. 

ПЕТРО ШЕВЧЕНКО, ГОЛОВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У віковому розрізі захворюваності на ВІЛ, СНІД переважає вік 29–50 років. Тобто це працівники, які можуть багато зробити для суспільства. Тому у період воєнного стану, коли ми говоримо про збереження трудового потенціалу, ця робота і надалі проводитиметься. 

Фахівці закликають не ігнорувати тестування, адже своєчасне виявлення вірусу дозволяє уникнути серйозних ускладнень. 

НАДІЯ ПРОКОПЕНКО, ЛІКАРКА 

ВІЛ-інфекція не зупинить життя жодного пацієнта, якщо він своєчасно починає лікування і дотримується рекомендацій. Тут дуже багато позицій: можна народити здорову дитину, створити сім’ю і мати не ВІЛ-позитивного партнера.

Завдяки підтримці міжнародних партнерів пацієнти з ВІЛ мають доступ до безкоштовного тестування, лікування та профілактики. Фахівці наголошують: зберегти здоров’я – це вибір, який кожен має зробити вже сьогодні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version