Халяви не буде. В ОСББ на Митниці вдалися до радикальних заходів – вимкнули світло у тамбурах багатоповерхівки. Тепер ті власники квартир, які хочуть бачити свій тамбур, мають підключити його до квартирного лічильника, і зрештою почати платити за додадкові кіловати. Таким інноваціям зраділи не всі мешканці.
"Завжди світло горіло у тамбурі, раніше проблем не було, а це чомусь вирішили вимкнути. І на збори мешканців будинку ходимо, але такого рішення не чули, щоб хтось ухвалював. І нашої думки ніхто не питав. Зробили лише гірше, тепер не можна двері відімкнути – доводиться носити з собою ліхтарик", – скаржиться мешканка будинку Надія Петрівна.
Жінка каже: якщо підключати світло в тамбурі до лічильника, то треба вирішувати це питання з сусідами, обраховувати, скільки нагорить світло в місяць і ділити порівну. А це створює додаткові проблеми.
"Не всі сусіди справно платитимуть, будуть між собою лаятися. І в результаті платитиме той, до кого світло підведуть", – каже вона.
Голова ОСББ "Гагаріна, 83" Юрій Гопка пояснює: тамбури і сушарки поетапно відключаються за рішенням правління ОСББ. Охочим мати освітлення в тамбурі необхідно визначитися, на який лічильник підключитися. Роботи по підключенню здійснюватимуться за рахунок власника.
"На десятипід’їзний будинок стоять чотири лічильники. Перші місяці роботи ОСББ показали, що лічильники мають завищені витрати від 5 і до 56 відсотків. Причини різні – від банальних крадіжок електроенергії у підвалах, до постійно увімкненого освітлення в тамбурах. Апелювати до совісті у більшості випадків, на жаль, безперспективно. Так само, як і робити обходи на предмет виявлення незаконних підключень, бо підключаться знову. Тому вирішено підійти до проблеми кардинально – зробити нормальне освітлення сходових клітин і відключити тамбури. Там, де проектом не встановлені (не передбачені) двері в тамбур – мінімальне освітлення буде, а де двері встановлені – мешканці роблять освітлення за свій рахунок", – зазначає Юрій Гопка.
Схвалює таке рішення і планує запозичити досвід спеціаліст сприяння ОСББ департаменту ЖКК Черкаської міської ради Юрій Кучеренко. Він сподівається, що таку ініціативу перехоплять і інші керівники ОСББ.
"Є поняття приватної, комунальної і спільної власності. У будинку є місця, які належать до спільної власності, до прикладу ліфт, сходи, підвал, горище. Вони мають освітлюватися зі спільної кишені власників будинку, а от тамбур – це вже не спільне майно, оскільки доступ до нього, якщо встановлені двері, мають тільки мешканці однієї-двох квартир. Майданчик перед ліфтом освітлюється, а якщо ти поставив двері, відділився і споживаєш там енергоресурси, то плати, будь ласка", – пояснює свою думку Юрій Кучеренко.
Як повідомляв сайт vikka.ua, "Черкасиобленерго" прочинило двері нового інформаційного центру.