додому Новини Через невірність дружин черкащани стали частіше звертатися до психологів

Через невірність дружин черкащани стали частіше звертатися до психологів

0

Останні роки все більше подружжів Черкащини намагаються покращити стосунки у родині та врятувати шлюб за допомогою сімейних психологів. З одного боку, практики психологічної науки задоволені зростанням клієнтської бази. З іншого – застерігають, що основні засади інституту шлюбу наразі під загрозою. Про це сайт vikka.ua спілкувався з черкаським сімейним психологом, керівником арт-студії "Артішок" Людмилою Войцеховською.

Як не дивно, але загострення сімейних проблем має сезонний характер. До розуміння, що без сторонньої допомоги їм не обійтися, подружжя приходять здебільшого наприкінці весни – на початку літа. "Із власної практики можу сказати, що цей період останні три роки припадає на травень-червень. Кількість звернень у цей час така велика, що навіть лякає", – розповідає вона.

Фото ollwomens.ru

Ще декілька років тому до сімейних проблем приводили фінансові труднощі та відсутність спільної лінії у вихованні дітей. Подружжя потерпало від того, що чоловіки не хотіли брати на себе фінансову відповідальність за сім’ю. Сьогодні ж відносини у подружжі загнані у діаметрально протилежний глухий кут.

"Немає довіри між партнерами і через це вони мають певні проблеми з близькістю. Жінки зав’язують стосунки на стороні через те, що чоловіки не прислухаються до їх потреб", – ділиться досвідом психолог.

При цьому вона підкреслює, що у багатьох парах сексуальні теми під табу. Тому партнери не можуть донести один до одного свої побажання та схильності. "Через недовіру до себе та один до одного люди не висловлюються. Це призводить до виникнення комплексів, формування сором’язливості", – пояснює Людмила Войцеховська.

Саме тому фахівець підкреслює, що шлюби мають у першу чергу формуватися на повазі, довірі, спільних цінностях і обов’язково – сексуальній сумісності. Це і є найкраща формула тієї хімії, що зветься любов’ю.

Часто на поверхні відносин є одна проблема, а насправді шлюб потерпає від зовсім інших катаклізмів. Таких випадків у практиці черкаського психолога чимало.

"Торік до мене звернулося молоде подружжя. Жінці – 26 років, чоловікові – 28. Дружина скаржилася на ревнощі чоловіка. Почала працювати з ним, і згодом виявилося, що чоловік – трансвестит, тобто людина, яка відчуває себе особою іншої статі", – розповіла психолог.

Фото hitgid.com

За словами Людмили Войцеховської, вік наречених помолодшав. Так, завести сім’ю поспішають  люди до 25 років. "Вони психологічно до цього ще не готові, вірять у мрії. Але вірогідність що ці шлюби будуть міцними і триватимуть довго досить велика", – пояснює психолог.

Якщо ж до 25 років заміж не вискочила або не одружився – сподівайся на сімейний затишок лише після 35. Цифри звісно умовні, а твердження не категоричне. Просто такі тенденції. "Люди, що вступають у шлюб після 35 років, як правило, дуже наполегливо трудяться над відносинами. Вони готові цілком вкладатися у сім’ю", – повідомляє фахівець.

Ще один нюанс сучасних сімейних стосунків (і він наразі є загальноєвропейським) – інфантильність у будуванні шлюбу. "Якщо щось не подобається у стосунках, чоловіки та жінки одразу все кидають, розходяться. Не хочуть докладати зусиль", – каже психолог.

За даними Головного управління статистики у Черкаській області, у 2015 році в області зареєстровано майже 9 тисяч шлюбів.  Порівняно з 2014 роком їх кількість збільшилась на 2,7%. За цей же період незначно побільшало і розлучень. Їх на Черкащині нарахували майже 4,3 тисячі.

Середній  вік  наречених у чоловіків становив 32 роки, а у жінок – 29 років. "Найвища шлюбна активність серед жінок припадала на вік 20-24 роки, серед чоловіків  – на вік 25-29 років. В означеному віці одружились 35,5% від усіх наречених жінок і 30,5% від усіх наречених чоловіків", – йдеться у повідомленні управління статистики.

Як повідомляв сайт vikka.ua, через ревнощі черкащанин убив свого друга.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version