На святкування дня народження свого праведника рабі Нахмана до Умані, що на Черкащині, приїхало понад 1700 паломників-хасидів. Віряни святкували та молилися біля могили Нахмана три дні. Вчора місто залишили останні туристи, пише "Gazeta.ua".
Паломники почали святкування 20 березня.
"Торт привезли спеціально з Ізраїлю. Вже 21 рік його пече той самий кухар. Літаком окремі частини торту доставляють в Україну. Тут ми його складаємо. Після молитов та пісень торт за кілька хвилин розходиться між паломниками. Рабі Нахман заповідав, хто приїде на його могилу в день народження, той отримає подарунок. Тому люди їдуть, вірять, що цадик допоможе здійснити мрії", – розповідає Хаім Хазін з Центру браславських хасидів в Умані.
За словами паломника з Ізраїлю Шмуеля, торт важить кількасот кілограм, пече його один з кращих кухарів країни.
"Молимося, щоб в Україні був мир. Ми на стороні українців в конфлікті на Сході. Знаємо, що таке війна", – каже ізраїльтянин.
Прогнозували, що в Умань приїде понад 2500 паломників-хасидів.
"Паломники почали з'їжджатися ще в четвер, 19 березня. Вчора виїхали останні. Святкували день народження у суботу. Це дуже важливе свято для кожного хасида. Дехто їхав з родиною. Приїжджають і ті, хто вже отримав подарунки. Це якісь духовні речі – хтось просить більше любові до людей, хтось доброти", – говорить Шимон Бускіла, керівник благодійного фонду рабі Нахмана.
Поїздка на свято в Умань обійшлася кожному паломнику у 400-500 доларів. Це переліт в обидва боки, переїзд з аеропорту в Умань, проживання та харчування. Крім того, паломники купують сувеніри та одяг.
Місцеві жителі організували невеликий базар у районі паломництва. Продають іграшки, жіночі хустки, хутряні шапки та жилети, шкури лисиць, картини. За товар просять долари та шекелі. Кілька кіосків з сувенірами та продуктами відкрили і хасиди.
Нагадаємо, в Умані знаходиться могила духовного наставника браславських хасидів рабі Нахмана. Він заповідав, що допомагатиме кожному, хто приїде до його могили й пожертвує декілька монет. Щороку на святкування юдейського Нового року до Умані приїздить понад 20 тисяч чоловіків-хасидів.