додому Новини Біля черкаської мерії розповідали про Ізраїль

Біля черкаської мерії розповідали про Ізраїль

0

Мультики про те, як звучить іврит, чим відрізняється ідиш від івриту, які враження від сучасного Ізраїля, як на Черкащині представлена єврейська діаспора, де в Черкасах планують збудувати синагогу. Це та багато іншого можна було дізнатися у коворкінг-центрі Telent-HUB на "Вечорі Ізраїля", повідомляє кореспондент vikka.ua.

Організатором вечора виступила черкаська громадська активіста Дарина Дячок. За її словами Talent Hub в цьому сезоні розпочинає нову традицію – досліджувати інші країни, їх мову, культуру та звичаї для того, щоб пізнати цей світ і розширити межі свого розуму. Перший вечір вирішили присвятити Ізраїлю.

ІТ-ішник з Черкас Олег Пасько розповів присутнім про свої враження від цієї країни. У першу чергу йому сподобалося організація велоінфраструктури, де кожен може купити абонемент чи разовий квиток на користування двоколісним. Його компанія на замовлення ізраїльської сторони зробила стартап, пов'язаний із додатком подорожей по країні.

Присутні мали змогу переглянути мультфільми, почути, як звучить іврит і поспілкуватися із Дмитром Співаковським – керівником обласного благодійного фонду "Турбота поколінь – Хесед Дорот". Він розповів, що 100 років тому у Черкасах майже кожен третій був єврей. У місті існувало 13 синагог і молитовних будинків, була своя лікарня і школа. Нині ж за даними останнього перепису населення у Черкасах проживає трохи більше 800 євреїв.

– Коли у 1941 році в Черкаси прийшли німці, у місті не залишилося жодного єврея. У місті тоді існувало два гетто: одне внизу на Подолі (район Долини троянд), інше – по вулиці Кавказькій. Усіх євреїв було розстріляно або вивезено. Нині ми отримуємо дозвіл і сподіваюсь незабаром встановимо пам’ятний знак на місці, де існувало друге гето, – розповів Дмитро Співаковський.

За його словами,нині єврейська спільнота має намір звести у Черкасах синагогу. Її планують побудувати на місці старих будівель біля дитячої поліклініки на розі Святотроїцької та Благовісної. Там раніше розміщувалася єврейська лікарня, збудована за кошти власника тютюнової фабрики Зарицького.

Як повідомляв сайт vikka.ua, з приїздом хасидів оренда житла в Умані б’є цінові рекорди.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version