додому Новини Безробіття у Черкасах: кого найбільше звільняли в 2014-му?

Безробіття у Черкасах: кого найбільше звільняли в 2014-му?

0

Протягом 2014 року в Черкасах майже на третину зросла кількість безробітних громадян. Які професії на ринку праці нині дефіцитні, а яких уже вдосталь, та які місцеві підприємства стали лідерами за звільненням персоналу, дізнавався кореспондент vikka.ua.

У 2014 році послугами Черкаського міського центру зайнятості (ЧМЦЗ) скористалися більш ніж 13,2 тисячі безробітних. Зареєстровано Центром 9588 безробітних, що на 30,5 % більше показника 2013 року – 7300 осіб.

Станом на 13 січня 2015 року на обліку у міському центрі зайнятості перебуває 5151 безробітна особа. Допомогу по безробіттю отримують понад 3900 людей. Конкуренція на одну вільну посаду – 16 осіб.

Як розповіла директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак, закономірність така, що зареєстроване безробіття приблизно в 4 рази менше, ніж реальна сумарна кількість непрацевлаштованих людей. Тобто, якщо слідувати цій логіці, то реальна чисельність усіх (зареєстрованих і незареєстрованих) безробітних у Черкасах нині становить щонайменше 20 тисяч осіб.

Затребувані/незатребувані професії в Черкасах

Як розповіла керівник центру зайнятості, сьогодні є дисбаланс, який стосується професійно-кваліфікаційного складу безробітних і відповідно відсотково вакансій.

"Десь 70 % професійно-кваліфікаційного складу безробітних перебуває на обліку службовців, спеціалістів, водночас, приблизно 60 % вакансій припадає на робітничі професії, і лише 40 % вакансій – для службовців. Тому пропозиції різні. Є можливість зменшити цей дисбаланс професійним навчанням, підвищенням кваліфікації спеціалістів і відповідно якісним комплектуванням вакансій роботодавцям", – пояснила Щербак.

Оксана Щербак

За її словами, до найбільш затребуваних належать робітничі професії: електрик, електрогазозварник, електромонтер, охоронник, кухар, пекар, слюсар із ремонту автомобілів, швачки, кравці.

"Також у нас зараз є більше 9-ти вакансій лікарів за різною спеціалізацією, бухгалтери трапляються, головні бухгалтери, кваліфіковані інженери, технічні працівники. Є вакансії і на державну службу", – підкреслила вона.

Натомість до найменш затребуваних належать професії банківських працівників, юристів, економістів і журналістів.

Підприємства-лідери зі звільнення співробітників

У Центрі зайнятості назвали підприємства, які торік найчастіше ставали останнім місцем роботи черкасців, що в результаті отримали статус безробітних.

Найбільше було звільнених із ДП АСЗ №2 АТ АК "Богдан Моторс" – 533 особи (слюсар із механоскладальних робіт, комплектувальник).

На другому місці серед звільнень у Черкасах стала ЧФ СТОВ ім. Шевченка – 207 осіб (оператор лінії у виробництві харчової продукції перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів).

Далі – ЧФ ПАТ "Укртелеком" – 84 особи (оператор електрозв'язку) і ТОВ "Лакофарбовий завод "Аврора" – 52 особи (оператор фарбувально-сушильної лінії та агрегату, розливальник хімічної продукції).

Дуже багато торік стало безробітних, як свідчить статистика, серед спеціалістів банківських установ – 394 особи, зокрема: КБ "Приватбанк" – 45  осіб (інспектор кредитний, економіст).

Працевлаштування переселенців зі Сходу та Криму

Із 1 березня по 12 січня 2015 року послугами Черкаського міського центру зайнятості скористалися 538 громадян, які прибули для тимчасового проживання з АР Крим і м. Севастополь, а також Донецької та Луганської областей.

Зазначено, що за період із 1 березня по сьогодні з метою пошуку роботи до Центру зайнятості звернулося 32 жителів АР Крим та м. Севастополь, із яких отримали статус безробітного 12 громадян, 8 особам призначено виплату допомоги по безробіттю. При взаємодії Центру зайнятості, роботодавців, місцевих органів влади 9 осіб були працевлаштовані.

Із травня 2014-го по 13 січня 2015 року задля працевлаштування до Центру зайнятості звернулися 506 жителів Луганської та Донецької областей. 214 громадян отримали статус безробітного, із яких 137 громадянам призначено виплату допомоги. За сприяння центру зайнятості за цей період працевлаштовано 70 громадян.

Крім того, професійне навчання проходили 11 переселених осіб, 3 особи взяли участь у громадських та інших тимчасових роботах.

Також, як запевнили у відомстві, при необхідності надання житла таким громадянам, спеціалісти ЧМЦЗ домовляються про зустріч із представниками "Центру реінтеграції бездомних" щодо тимчасової прописки в Черкасах із метою подальшого працевлаштування.

Виплата держдопомоги по безробіттю

За словами керівника міського центру зайнятості, сьогодні при нарахуванні державної фінансової допомоги по безробіттю жодних змін немає.

"Вона (допомога – vikka.ua) залишилися такою, якою була торік. Перший рівень допомоги по безробіттю для людей, в яких страховий стаж не враховується – це люди, які працювали до настання безробіття менше, ніж півроку. Такі люди отримують 544 грн", – сказала Щербак.

"Якщо люди до настання безробіття працювали більше 6 місяців і сплачувалися страхові внески на рівні не нижче, ніж мінімальний, то людина отримує від 974 до 4872 грн. (чотири податкові мінімуми для працездатних осіб). Це відповідно до страхового стажу, заробітної плати, яку людина отримувала на попередньому місці роботи", – пояснила вона.

Також вона запевнила, що від Центру зайнятості жодних затримок із виплати допомоги немає.

"Кошти ми отримуємо і відразу направляємо на казначейство. Були казначейській затримки з виплат, але ми з казначейством співпрацюємо, пишемо їм листи, інформуємо про те, що йде якась заборгованість", – наголосила Щербак.

Боротьба з зарплатою "в конвертах"

У Центрі зайнятості також розповіли, що не знають, як боротися з людьми, які примудряються і допомогу отримувати, і ще десь працювати без офіційного працевлаштування.

"У нас є звірення інформації з пенсійним фондом і податковою адміністрацією. Ці звірки проходять в електронному вигляді, якщо людина працює офіційно й отримує зарплату. В разі, якщо людина таку зарплату не отримує, жодних важелів у нас немає. Ми не знаємо цього і відповідно в нас немає повноважень якимось чином це проконтролювати", – зізналася директор ЧМЦЗ.

Водночас у Центрі щодо цього питання проводять максимальну інформаційно-роз'яснювальну роботу.

У службі зайнятості сподіваються, що нові зміни в законодавстві, зокрема передбачення великих штрафних санкцій за неофіційне працевлаштування сприятиме збільшенню кількості офіційно працевлаштованих громадян.

"Тим більше, що є можливість компенсувати єдиний соціальний внесок роботодавцям із коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування в разі працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця. Якщо роботодавці ці нові робочі місця створюватимуть, братимуть безробітних громадян, то ми співпрацюватимемо в цьому напрямку", – заохотила директор ЧМЦЗ.

Кількість працевлаштованих безробітних громадян

За даними служби зайнятості, торік працевлаштовано за направленням центру зайнятості 3647 безробітних громадян, із них 112 – люди з обмеженими фізичними можливостями. За період із 1 січня по 12 січня 2015 року  працевлаштовано 36 громадян.

Крім того, за минулий рік професійну перепідготовку за направленням центру зайнятості проходили 1463 людини, у громадських та інших тимчасових роботах узяли участь 2201 особа.

Рівень зареєстрованого безробіття станом на 1 січня 2015 року становить 2,7%. Активними заходами охоплено 7305 безробітних.

Із загальної чисельності безробітних, що перебувають на обліку в Центрі зайнятості (5151 особа – ред.), майже 4000 – жінки, приблизно 2480 – молоді люди у віці до 35 років, близько 840 – звільнені працівники, трохи менше 1340 – громадяни квотних категорій.

За період 2014 року надійшло більш ніж 7,6 тисяч вакансій. Усього наявними було 7,9 тисяч вакансій. На одну вакансію претендувало двоє безробітних громадян.

Анатолій Бабак, vikka.ua

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version