Упродовж минулої доби, 22 березня, на Черкащині рятувальники 25 разів гасили загоряння сухої рослинності. Причина пожежі одна — необережне поводження з вогнем.
За інформацією ДСНС, у багатьох випадках вогонь не лише охопив значну площу відкритої території, а й знищив приватні надвірні споруди.
В Управлінні патрульної поліції Черкаської області наголошують, що вогонь і дим шкодить навколишньому середовищу. Пожежі знищують усе живе, вбивають родючість ґрунтів перед посівною, призводять до забруднення повітря, а в час воєнного стану — відволікає Служби порятунку, у яких і так немало роботи.
Штраф за випалювання опалого листя й залишків рослинності становить від 3060 до 6120 гривень. Якщо виникла лісова пожежа — доведеться сплатити від 4590 до 15 300 гривень.
У період воєнного стану паління трави можуть кваліфікувати як диверсію. Це передбачено ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу (Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту).
У такому разі передбачене позбавлення волі строком на 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.
Читайте також: В Уманському лісгоспі планують лісовідновлення на понад 40 гектарів.