У Черкасах обговорили нове чотиритижневе меню для дошкільних навчальних закладів міста, яке розробляли з урахуванням нових вимог.
Про це інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області.
Нагадаємо, що цьогоріч у березні Кабмін затвердив норми та порядок організації харчування у закладах освіти. Оновлені норми почнуть діяти вже з першого вересня 2021 року. У Департаменті освіти Черкаської міської ради запропонували створити робочу групу, яка розробить нове оптимальне меню у дитячих садках та школах міста.
«Півтора місяці ми працюємо над розробкою нового меню і ми зараз на завершальній стадії. Тому сьогодні готові презентувати меню. Воно має бути нове, компромісне, сучасне, оскільки дуже важливо, чим харчуються діти у садочках», – розповіла заступник міського голови Черкас Анастасія Чубіна.
Анна Собко, яка представляє Асоціацію кулінарів України презентувала нове чотиритижневе меню для закладів дошкільної освіти, наголосивши, що були змінені норми фізіологічних потреб у білках, жирах, вуглеводах, зменшилася калорійність, збільшилася кількість вітамінів, меню стало якісніше. По-друге, рекомендовано норми основних груп продуктів харчування на тиждень. По-третє, надано рекомендації щодо орієнтовного об’єму порції, режиму харчування, організації дієтичного харчування.
Крім освітян та представників влади участь в обговоренні узяли фахівці Черкаського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в області Ольга Мізінова та Ольга Савенко. Вони поділилися своїм баченням оптимізації меню для дошкільнят та вносили у нього корективи.
Отже, основні зміни в харчуванні дітей у черкаських дитсадках стосуються:
– врахування потреб дітей, організм яких не сприймає лактозу, та яким необхідна безглютенова дієта;
– зменшення споживання цукру та солі в раціоні;
– вилучення з переліку м’ясних продуктів сосисок, печінки та язика ялового.
Окрім того, у меню дітей до трьох років будуть заборонені солоні овочі: огірки, томати та квашена капуста.
Натомість меню збагатять яловичиною, свининою, курятиною, рибою, кисломолочними продуктами, молоком, соками, фруктами, великою кількістю овочів на сніданок, обід та вечерю.
Пшеничне борошно вилучене з переліку продуктів для харчування, макаронні вироби тепер з вищим вмістом клітковини, також збільшилася кількість круп, масло має бути не менше 72%, мед та сало теж прибрали, фрукти сушені залишилися, збільшилася кількість соків, двічі на тиждень по 80 грам будуть давати фрукти.
Таким чином, змінився якісний склад раціону. На 75 % тарілка складатиметься із рослинної їжі. А це, на думку фахівців, має позитивно позначитися на здоров’ї дітей та прищепить їм культуру здорового харчування.
Як повідомляв сайт vikka.ua, Прем’єр-міністр пообіцяв учителям суттєве збільшення зарплат.