У Черкасах активно триває процес вакцинування лікарів. У п’ятницю, 26 лютого, в інфекційній лікарні першу дозу вакцини отримали більше сотні медиків, які працюють із ковідними хворими.
Без усіляких побоювань та за власним бажанням – принаймні, так розповіли медпрацівники кореспонденту vikka.ua.
Робити щеплення індійською вакциною CoviShield приїхали до Черкаської міської інфекційної лікарні медики зі Звенигородки, які пройшли відповідне навчання у Києві. За день планують провакцинувати 120 осіб: 50 працівників інфекційки, ще 50 – Третьої міської лікарні і 20 працівників екстреної медичної допомоги.
Попередньо медики підписують згоду на проведення щеплення: зазначають ідентифікаційні дані та проходять невеличке опитування щодо стану здоров’я.
«Підпис на документі – це підтвердження того, що всі правильно один одного зрозуміли. Потім згоду підписує й лікар, який проводить щеплення. Зберігається цей документ у вакцинованого. Зараз розглядається питання про створення і надання імунологічного паспорту, який дозволить нам безперешкодно виїжджати за кордон», – розповідає директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна і сама підписує такий документ.
Очікуючи своєї черги на вакцинування, лікарі діляться: побоювань щодо ускладнень щеплення не мають.
«Працюю в такому місці, де це потрібно зробити. Тому сумнівів не було. Про вакцину попередньо нічого не дізнавалась, довірилась думці колег», – каже медсестра реанімаційного відділення «інфекційки» Ірина Гордієнко.
Працівниця дитячого відділення цієї ж лікарні Вікторія також відразу дала згоду на вакцинацію:
«Я спілкувалась з тими колегами, які також погодились на щеплення. Звісно, у всіх своя думка і здоров’я – справа кожного. Проте не варто нічого боятись, вакцинуйтесь і будете здорові».
Реаніматолог із Третьої міської лікарні перехворів Анатолій Демченко перехворів коронавірусом близько двох місяців тому і вже готовий до вакцинування.
«Побоювань колег не розділяю. Я працював у ковідному відділенні. У грудні переніс недуг з легкою формою. На мою думку, вакцини боятись не варто», – додає чоловік.
Тим часом в Україні почали фіксувати перші випадки ускладнення після щеплення від коронавірусу. Наразі таких звернень надійшло сім, шість з них – на Черкащині. У МОЗ зауважують: ці випадки не є серйозними та відповідають інструкції виробника.
Не виключає побічних реакцій вакцинування і лікарка Звенигородського ЦПМСД, яка проводить щеплення черкаських медиків, Людмила Доценко.
«Ускладнення можливі, як і на всякі інші щеплення. Це може бути і у вигляді того самого анафілактичного шоку, і місцеві реакції: почервоніння, припухлість і біль в області ін’єкції. Можливо, підйом температури та головна біль. Але ці симптоми проходять за декілька днів», – каже фахівець.
Додає: головна умова вакцинації – відсутність протипоказань. А це: вік до 18 років, вагітність, тяжкі алергічні реакції. Люди, які перехворіли, можуть вакцинуватись через три місяці.
«Вакцину отримуємо на складі, зберігається вона там при температурі 2–8 градусів тепла, – розповідає про порядок щеплення Людмила Доценко. – У нас є дві холодильні сумки, у кожній – два холодові елементи. Коли прочинаємо вакцинувати, дістаємо один флакон на 5 мілілітрів, розрахований на 10 осіб. Записуємо на флаконі дату і точний час, коли ми його взяли. Відкритий флакон може бути не більше 6 годин. Його ми ставимо в другу сумку-холодильник. Після того, як людину провакцинували, вона повинна пів години пробути в залі очікування під наглядом медпрацівника».
Нагадаємо, напередодні черкаські депутати посперечались через вакцину від COVID-19. Одні заявляли: цю, що привезли в Україну, використовують у бідних країнах світу. І вона досі не пройшла всі етапи досліджень. Тим часом інші твердять: цю індійську вакцину дозволила Всесвітня організація охорони здоров’я. А сироватку іншого виробника доведеться чекати роками.
На думку очільниці міської «інфекційки», людям не потрібно зациклюватись на цьому питанні.
«Ми багато уваги приділяємо тому, яка вакцина, у якій країні вона виготовлена. І через це ми відстаємо у графіках вакцинування від інших країн Європи. Так не повинно бути. До вакцинації треба ставитись як до надійного методу захисту», – наголошує Світлана Волгіна.
Як повідомляв сайт vikka.ua, Черкащина отримала понад 16 тисяч доз вакцини проти Covid-19.