Ведмеді й бабаки черкаського зоопарку – вже у сплячці. А от іншим тваринам не до сну. Видру холод не лякає, вона із задоволенням плюхкається у воді, а лані грають у “квача”. Менш активні, проте не сидять на місці й єноти. У папужнику теж метушливо, птахи перегукуються і співають. Всіх пернатих, які не люблять холод перевели сюди, у теплі приміщення.
«Ті птахи, які були адаптовані до наших температур, місце поширення яких є наша місцева фауна – ті продовжують перебувати у вуличних вольєрах і відповідно почувають себе комфортно. Наприклад, тукани та амазони, всі папуги, калао – всі були переведені в папужники. Підтримуємо там у вольєрах температуру близько 15°С», – розповідає завідувачка відділу птахів Оксана Коваль.
З настанням холодів змінився в зоопарку й раціон. Працівники розповідають: сезонних фруктів стало менше. Замість слив, кавунів мешканці звіринці тепер їдять яблука, банани та цитрусові. Деяких тварин підготували до зими більшими порціями їжі. Вони набрали достатню кількість жиру. Тепер не мерзнуть.
Завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча зазначає: «Відбулося збільшення більш таких концентрованих продуктів. Наприклад, якщо ми візьмемо копитних тварин, то це зернові і сіно. Якщо ми візьмемо приматів, то тут уже більше переважають каші, більша кількість взагалі їжі. Якщо ми візьмемо, наприклад, хижаків, ми їх нажировували»
Директор звіринцю додає, що теплолюбиві тварини залежні від світла. Тому в зоопарку готуються до можливих відключень. За потреби – переводитимуть підопічних в приміщення з котельнями.
«Зараз ми встановлюємо пічки додатково в приміщеннях, де потрібно підтримувати фонову температуру, встановлюємо пічки, які будуть опалюватися дровами. Зараз ми це зробимо і я думаю, що якщо будуть такі відключення, то все ж таки ми зможемо підтримувати більш-менш температуру в тих межах, щоб тварини в нас не постраждали», – каже директор зоопарку Євгеній Ван.