Внаслідок високої температури води у підвідному каналі до насосної станції в с. Леськи Черкаського району спостерігається інтенсивний розвиток синьо-зелених водоростей, який спричиняє дефіцит розчиненого у воді кисню. Про це у Facebook повідомляє керівник представництва всеукраїнської громадської організації "Громада рибалок України" у Черкаській і Полтавській областях В’ячеслав Ходченко.
За його словами, це може привести до масової загибелі риби, як було у минулому році. Тоді збитки рибному господарству країни склали більше п’ятдесяти мільйонів гривень.
"Сьогодні лиха ще можна уникнути, вживши відповідних заходів. Одним із них міг би стати запуск згаданої насосної станції. Потрібно діяти, часу небагато", – написав він.
Наголошують на екологічній проблемі й активісти ГО "Автомайдан-Черкаси".
"Ми знову на межі екологічної катастрофи в районі Леськівської канави. Минулорічна задуха повторюється ще в більших масштабах!" – зазначають вони.
Із проханням звернути увагу на проблему В’ячеслав Ходченко звернувся до міністра екології Остапа Семерака, голови Держводагентства Ірини Овчаренко, голови Держрибагентства Яреми Коваліва та голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка.
За словами головного водника країни Ірини Овчаренко, на жаль, швидкого та дієвого методу боротьби із водною рослинністю та водоростями немає.
"Слід перебудовувати кожному свою свідомість і відмовлятись від фосфатних миючих засобів, які провокують розмноження синьо-зелених водоростей", – зауважила Ірина Овчаренко.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські рибалки бояться за долю місцевого риборозплідника.