додому Новини 5 порад, як завести авто у сильний мороз

5 порад, як завести авто у сильний мороз

0

З морозною погодою зростає ризик, що ви на своїй машині нікуди не поїдете: вам просто не вдасться її завести. Сайт drive-news.net дав кілька порад, як запобігти такій неприємності.

Чому машина взимку заводиться гірше або не заводиться взагалі? Причин тут декілька, але в них є один спільний знаменник – рідини. Для них діють однакові правила: чим нижча температура, тим гірше вони "працюють".

Якщо температура падає, бензин менше випаровується, і таким чином знижується можливість почати процес горіння. Неякісне дизельне паливо навіть твердне. Та ж проблема є і у мастилі. По мірі того, як температура знижується, воно густіє, і рухомим частинам двигуна в таких умовах важче почати працювати. Проблеми з рідинами є і в акумулятора, в якому хімічні реакції, необхідні для виробництва електричної енергії, відбуваються повільніше.

Тому, щоб морозним ранком ви взагалі змогли завестися, варто зробити кілька превентивних заходів. Звичайно, найкраще пошукати підземний гараж, де температура вища. Але якщо у вас немає такої можливості і ви змушені залишати машину на вулиці, піклуйтеся про свій автомобіль максимально уважно.

Купуйте тільки якісне паливо

Можливо, пропозиція тракторної станції в селі неподалік може здатися привабливою, але в зимовий період є сенс шукати заправки тільки великих мереж. Що стосується дизельного палива, то такі заправки з початку грудня до кінця лютого зобов'язані продавати так зване зимове паливо. Воно повинно надійно працювати при температурі до мінус 20 градусів Цельсія. Ряд заправок пропонує ще більш "зимове" паливо, яке за рахунок домішок може витримати і більш низькі температури.

До речі, домішки ви можете купити окремо і самостійно змішати їх із паливом.

Залишайте акумулятор у теплі

Акумулятор – ключовий елемент, який постачає в двигун необхідну для запуску енергію. Якщо ви очікуєте приходу небувалих холодів, акуратно дістаньте акумулятор із машини. Йому точно буде краще у вас вдома в коридорі, ніж на вулиці в морозну ніч. При цьому можна перевірити, чи достатньо він заряджений.

Не заводиться? Не панікуйте

Якщо автомобіль не заводиться з першого разу, не піддавайтеся паніці. Процес запуску не повинен тривати більше 15–20 секунд. Потім поверніть ключ в початкове положення, і дайте втомленому акумулятору дві хвилини відпочити. Якщо машину не вдається завести, не повторюйте цей процес багато разів. Таким чином ви тільки погіршите стан акумулятора. Хороший орієнтир – швидкість повороту стартера.

Тримайте при собі готові кабелі

Від проблем з акумулятором вас може врятувати не тільки знайомий, але і доброзичливий водій, що проїжджатиме мимо. Люди, як правило, не возять з собою кабель для підключення до акумулятора. Тому майте при собі власне оснащення, підготовлене для крайнього випадку. Якщо машину таким чином вдасться завести, можна спокійно їхати. Але щоб ваш акумулятор "отямився", однозначно не глушіть двигун, подолавши свій п'ятикілометровий шлях на роботу. Двигун повинен пропрацювати годину, щоб акумулятор повернувся до свого початкового стану.

Не варто недооцінювати аксесуари

Правильне зимове оснащення врятує нерви і час. Для більш старих машин є сенс придбати засіб для розморожування замків. Роботи шкребком буде менше завдяки засобу для відтавання скла, до того ж так ви уникнете можливого пошкодження скла. У країнах, де звичні суворі зимові умови, можна дістати електричні "ковдри", які збережуть акумулятор в теплі, навіть якщо ви залишите його в машині на вулиці. Існують і спеціальні ковпаки для двигуна. Для екстремальних ситуацій можна ще придбати блоковий обігрівач двигуна. Він, звичайно, потребує більшої кількості енергії, і для нього необхідний доступ до розетки.

Як повідомляв сайт vikka.ua, рятувальники дали черкащанам кілька "новорічних" порад.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version