Охороною культурної спадщини у Черкасах займатимуться системно. Історичні та культурні пам’ятки міста будуть обліковувати, щоб у подальшому були грунтовніші підстави для їхнього захисту. Повідомляють у Черкаській міській раді.
У зв’язку із децентралізацією і набуттям повноважень органами місцевого самоврядування у цій сфері, у Черкасах утворили орган охорони культурної спадщини та ухвалили Програму з охорони культурної спадщини міста Черкаси на 2023-2027 роки.
На цей рік на заходи програми у бюджеті передбачено 3 мільйони гривень. Це дозволить розпочати роботу із виготовлення облікової документації на пам’ятки культурної спадщини, яка є основою для визначення історичних ареалів та виготовлення історико-архітектурного опорного плану.
В адміністративних межах Черкаської громади зосереджено 203 пам’ятки архітектури, археології, історії та монументального мистецтва. З них національного значення – 4, місцевого значення – 79, щойно виявлені – 124.
«Згідно вимог чинного пам’яткоохоронного законодавства, виконавцем робіт із виготовлення облікової документації на пам’ятки та щойно виявлені об’єкти культурної спадщини можуть бути лише відповідні наукові установи та організації. Тому найближчим часом розпочнемо процедуру публічної закупівлі із надання цих послуг. Виготовлення облікової, науково-проектної, документації дасть змогу встановити території пам’яток, їх охоронні зони та режими їх використання. У подальшому це дозволить уникнути непорозумінь у сфері землекористування, зберегти об’єкти культурної спадщини», – розповів директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін.
Читайте також:
Багатодітна сім’я на Черкащині отримала новий будинок від Олени Зеленської (ВІДЕО)