Загадкові карпатські ліси, історія братів Довбушів, зацікавлені погляди глядачів і оплески – у Черкасах відбулася прем’єра історичного екшену «Довбуш». Журналісти vikka.ua побували на показі фільму.
Майстриня Олександра прийшла до кінотеатру з очікуванням нового шедевру українського кіно. Каже: вразили фрагменти, які переглядала раніше.
«Історія ця давно вже відома, тим більше для мене карпатський регіон, він дуже близький, але я чекаю зовсім іншого, тому що без переосмислення, без прив’язки серйозної до нашої доби в Олеся Саніна не вийде. Безперечно він із нього зробив…із шедевра ще шедевровіший», – розповідає Олександра Теліженко.
Учасник музичного гурту «Спів братів» Дмитро радіє, що український кінематограф навіть в період війни показує глядачу нові стрічки. Зізнається: очікує від фільму натхнення для нових пісень.
«Зараз всі митці працюють на країну, вони працюють на відродження культури і тому для мене бути тут – це звісно буде якась порція натхнення, яка можливо дасть мені ідею для якоїсь нової композиції. Дуже цікаво буде послухати якийсь музичний супровід і я впевнений – це буде сильно», – каже Дмитро Осичнюк.
Фільм про життя відомого ватажка опришків у Карпатах – Олекси Довбуша. У 18 столітті він боровся проти панського насилля. За основу стрічки взяли історичні довідки, документи та дослідження науковців.
«Це реально існуюча особа, який народився в 1700 році в селі Печеніжин і був вбитий 24 серпня 1745 року. Ми фільм свій почали показувати глядачам на День незалежності України 24 серпня. Але це ми для себе це трактували не як день смерті Довбуша, а як початок історії його безсмертя», – каже режисер фільму Олесь Санін.
Стрічка стала одним з найдорожчих українських фільмів. Її бюджет склав 120 млн грн. Працювали над фільмом 5 років. Підготовка припала на часи ковіду та початку великої війни. Тому команду спіткали труднощі.
Олесь Санін розповідає: «Ми маючи вже на руках кошти інвесторів, прийшли до держави і отримали від неї велику дуже суму на фільм – 65 млн грн і пішли в зйомку. Стався ковід, економіка якби державна рухнула і в нас почалися відмови інвесторів, з якими вже були підписані угоди».
До роботи над фільмом долучився й черкащанин Денис Захаров. Він один із режисерів монтажу.
«Це кіно робилося 5 років і я почав над проектом працювати ще за рік до цього, коли проходив пітчинг на відбір від Держкіно сценаріїв. Я вже робив там ролики, анімашки такі, як будуть виглядати сцени, трюкові сцени, екшн-сцени», – розповідає режисер монтажу Денис Захаров.
Творці фільму намагалися занурити глядача в атмосферу Закарпаття 17 століття. Для цього відтворювали старовинні деталі, традиції й знаходили тогочасні побудови.
«Вони шукали локацію ще до того як кіно почали знімати і знайшли в горах колибу, яка більше ніж 300 років тому була збудована і яку ніхто ніде не бачив дотепер. На жодній мапі туристичному маршруті її немає. Вони шукали так високо в горах, щоб знімати кадри, де ноги не ступали людські», – додає актор фільму Олексій Гнатковський.
Режисер фільму каже: ця історія перегукується і з сучасністю. Творці фільму обіцяють глядачу вражаючу картину, новий рівень українського кінематографу та захопливий сюжет.
Читайте також:
Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА:
Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua
Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news
Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA
Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv
Підтримайте донатами: А-банк 5375235110071785