На Черкащині в кількох громадах відстрілюватимуть лисиць. Відповідні рішення ухвалені по Тальнівській, Катеринопільській, Чигиринській та Камянській громадах.
Як зазначають у повідомленнях чиновники місцевих рад, днями для полювання визначені субота та неділя.Мешканців, які проживають поблизу мисливських угідь, просять зберігати спокій та не лякатись окремих пострілів. А також у цей період утриматися від відвідування лісів, ярів та інших територій, які належать до мисливських угідь.
За словаминачальника відділу безпечності харчування та ветеринарної медицини Золотоніського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області Миколи Середи, популяція лисиць за два роки збільшилася більше, ніж у тричі. Як інформує сайт «ПРО ВСЕ», згідно з інструкцією, має бути 0,5-1 лисиця на 1000 га, а їх в рази більше. За цей час було вже два приплоди. А лисиця, за наявності кормової бази, народжує по 5-6 лисенят. Однак ветслужба зробити нічого не може.
“Ситуація виникла через заборону полювання у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні. З кожним роком лисиць стає все більше. Чисельність хижаків стримував лише відстріл тварин у визначений період. Зараз поля прибрані, миші, зайці – всі йдуть до подвір’я, і лисиці йдуть ближче до села, – пояснює Микола Євгенійович. І додає про хворобливих особин: – З нашого боку ми можемо забезпечити лише щеплення домашніх тварин – котів та собак, згідно з протиепідеміологічним планом. Більше ветслужба ніяк не може вплинути на кількість лисиць. Є державна програма щодо проведення переоральної вакцинації диких м’ясоїдних (проти сказу), на це держава має виділяти кошти. До війни два роки поспіль приманки-вакцини розкидали на ліси з літаків. Вони приманювали своїм запахом, і коли тварини його прокушували, протягом 30 днів їх організм імунізувався від сказу. Останніх чотири роки це давало позитивні результати. Захворюваність зменшилась у півтора-два рази. Наразі цього не роблять”.