Змолодження безпліддя. Така невтішна статистика в Україні стала тенденцією. Вік жінок із проблемами репродуктивного здоров’я зменшився з 26 до 23 років. За статистикою, кожна п’ята пара не може мати дітей самостійно.
Наталія Данкович, доктор медичних наук, акушер-гінеколог, репродуктолог, генеральний директор мережі медичних центрів "Мати та дитина": "Десь треба провести 47 тисяч циклів. Це необхідність наших українців. Україна проводить 14-16 тисяч циклів в рік"
Та безпліддя – не вирок, кажуть у медичному центрі "Мати та дитина". Справжнім порятунком для пар, які хочуть дітей, стає сучасна медицина. Медичний центр репродуктивних технологій "Мати та дитина" працює в Україні не один рік. Їхні лікарі переконують: здатні допомогти кожній парі. Усе – завдяки сучасним технологіям. Екстракорпоральне запліднення, донорство статевих клітин, сурогатне материнство – усі ці досягнення медицини тепер доступні кожному.
Наталія Данкович, доктор медичних наук, акушер-гінеколог, репродуктолог, генеральний директор мережі медичних центрів "Мати та дитина": "Багато хто потребує того, але питання в психології. Щоб прийняти рішення: так, я хочу. І фінансове питання: де взяти для цього гроші. Для цього ми багато робимо: і додаткові знижки, розгляд якихось індивідуальних програм, якщо пацієнти звертаються"
Лише за минулий рік до центру за консультацією звернулося понад 100 тисяч пар. Більш як дві з половиною тисячі вже мають власних малюків. Найефективніший метод, який дозволяє сім’ям із діагнозом безпліддя, народити самостійно – екстракорпоральний. Діти "з пробірки", кажуть фахівці, нічим не відрізняються від зачатих природним способом.
Наталія Данкович, доктор медичних наук, акушер-гінеколог, репродуктолог, генеральний директор мережі медичних центрів "Мати та дитина":"Ми забираємо яйцеклітини, сперматозоїди. І якщо до того ембріон з’єднання проходить в організмі матері, то тут поза організмом. І потім ми виростили трошки. Знаєте, як в тепличках ростуть рослини, спочатку їх пікерують. А потім раз і перенесли дитинку"
До медичних центрів "Мати й дитина" звертаються пари також з закордону: Франції, Індії, Китаю, Швеції, США. Для кожного лікування обирають індивідуально. Усе – аби досягти головного результату: народити самостійно здорового малюка.
Вікторія Каверіна, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, репродуктолог, провідний спеціаліст мережі медичних центрів "Мати та дитина": "В Украине есть абсолютно четкий приказ, по которому работают абсолютно все центры: как государственные, так и частные. В этом приказе есть четко прописанные показания для проведения ЭКО, противопоказания. Есть перечень обследований для пациентов, для доноров, для суррогатного материнства"
Лише з Черкас до центру "Мати й дитина" минулоріч звернулося понад шістсот осіб. Також спеціалісти клініки співпрацюють із лікарями обласного центру. Аби ті ефективніше допомагали пацієнтам.
Вікторія Каверіна, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, репродуктолог, провідний спеціаліст мережі медичних центрів "Мати та дитина": "Приглашаем врачей как на свои конференции, которые проводим на базе своего медицинского центра, так же вот такие выездные конференции, которые проводим на месте уже. Затем дальнейший этап нашего сотрудничества – это либо в телефонном режиме, либо, если есть какие-то нюансы, которые доктор хочет более детально уточнить, он может приехать непосредственно в нашу клинику"
Також столичні фахівці пропонують індивідуальне навчання для лікарів. А для пацієнтів – безкоштовні консультації кращих спеціалістів свого медичного центру та базову програму обстеження. Адже своєчасне лікування збільшує шанси народити.