На полях компанії «Кернел» кипить робота. Сільгоспвиробники розпочали посівну. Проте через погодні умови стартували з двотижневим запізненням. Тож виконати увесь комплекс весняно-польових робіт потрібно у стислі терміни. Але це аграріїв не лякає. До посівної вони підготувалися ретельно.
Олександр Журба, директор СТОВ «Пальміра»: «Перед початком розроблено детальні плани проведення весняно-польових робіт, передбачено залучення всіх видів техніки, повністю визначено список механізаторів, які працюватимуть. Тут передбачено у графіку підготовка: культивація, внесення мінеральних добрив, посів».
До збіжжя, полів і техніки цьогоріч у «Кернел» особливі підходи. Вдосконалено технологію землеробства, впроваджено блочну систему полів. Увагу приділяють і дотриманню технологічної дисципліни. А також оновленню технічних ресурсів.
Олександр Журба, директор СТОВ «Пальміра»: «Сьогодні ми маємо 12 потужних тракторів типу «Фенд», «Ньюхоланд», зернозбиральні комбайни «Клас», «Лаверда», 5 самохідних оприскувачів «Технома».
Уся ґрунтообробна техніка оснащена високоточним обладнанням. Співробітники компанії «Кернел» завдяки системі GPS цілодобово моніторять роботи сівалок і культиваторів. А завдяки електронній нормі висіву в рази вдається підвищити ефективність праці.Микола Сень, головний інженер СТОВ «Пальміра»: «Новітня техніка дає змогу обробляти більш якісно ґрунт і створювати більш точні посіви».
Цьогоріч у товаристві змінили систему сівообороту. У пріоритеті – найбільш рентабельні культури: кукурудза, соя та соняшник. Аграрії забезпечені якісним насінням. Закуповують посівний матеріал переважно за кордоном. Для того, щоб впевнитися в якості сільськогосподарських культур, проводять спеціальну діагностику.
Олег Демчинський, провідний агроном СТОВ «Пальміра»: «Кожен рік ми засіваємо демоділянки, на яких вирощується 10-15 гібридів кукурудзи і 5-6 гібридів соняшника. За даними цих досліджень ми вибираємо кращі гібриди».