Чигирин не виконує завдання з наповнення бюджету. Така ситуація в районному центрі склалася через заборону грального бізнесу, від якого у міста було найбільше надходжень. Тим часом в обласний бюджет зменшилися надходження податку на прибуток та податку з доходів фізичних осіб. Все – через кризу та безробіття. Про такий тривожний стан речей повідомив голова обласної податкової Юрій Ткаченко. Що непокоїть черкаських податківців та на що вони сподіваються у плані наповнення бюджету – дивіться у наступному матеріалі.
Нашим податківцям вдається забезпечувати наповнення місцевого та державного бюджету. За деякими показниками навіть спостерігається зростання, порівняно з минули роком. І все це, незважаючи на кризу. Із такого позитиву розпочав прес-конференцію головний податківець області. Проте зізнався: збирати податки стає дедалі важче. Особливо це стосується ПДВ та податку на прибуток.
Юрій Ткаченко, голова ДПА в Черкаській області: «Це пов’язано з тим, що в минулому році сплачували 2 великих платники – підприємство «Азот», «Черкаситрансгаз» – та банківські установи. Зараз банківські установи консолідовано сплачують за місцем реєстрації юридичної особи. У нас юридичних осіб, зареєстрованих на території черкаської області, немає».
Рятує обласну скарбницю акцизний збір, ставки якого значно підвищилися. Передусім ці кошти зараз надходять від виробництва алкоголю. А от надходжень від тютюнових виробів нині не вистачає.
Юрій Ткаченко, голова ДПА в Черкаській області: «У нас сьогодні все ж таки пішов такий платник, як Тютюнова фабрика, яка вже не сплачує у нас податки як до державного, так і до місцевого бюджету , а сплачує у Полтавській області. Остання частина сплат, яка повинна була б бути сплачена тут, вже в Полтавській області складає більше 180 млн. гривень, це акцизний збір і більше сорока мільйонів гривень податку на додану вартість».
Розповів Юрій Ткаченко і ще про декілька негативних тенденцій. Останнім часом на Черкащині різко зросла кількість підприємств, які виплачують зарплату у конвертах, а офіційна – навіть менше мінімальної. На третину зменшилася і кількість суб’єктів малого та середнього бізнесу. Ці проблеми актуальні як для області і держави в цілому, так і для багатьох пересічних черкащан. Проте головний податківець заспокоїв: на Черкащині ситуація із наповненням бюджету не найгірша в Україні.