Щодня на Дніпровській водоочисній станції підприємства «Черкасиводоканал» збирають та очищують 60 тисяч кубометрів води. Влітку цвітіння водойми та різні бактеріологічні процеси впливають на її вихідну якість. На стінках труб утворюється осад та біоплівка, що є джерелом забруднення питної води. Усе це створює необхідність проведення так званого гіперхлорування.
Хлор є зручним та доступним засобом дезінфікування води. Його залишкова доза становить близько 1 міліграма на літр, що є абсолютно безпечним для пиття. Однак під час гіперхлорування ця цифра зростає.
Цілодобово в лабораторії підприємства проводять дослідження проб води, де визначається вміст окремих елементів, хлору зокрема. В період гіперхлорування проби для дослідження відбирають втричі частіше.
Дезінфекція води проводитиметься з 17 серпня, однак містяни помітять це 18 та 19. У цей час вода може мати виражений запах хлору, темний колір та іржу. І стане абсолютно непридатною для споживання та деяких господарських потреб.
Фахівці наполегливо радять черкасцям протягом цього періоду зняти будь-які фільтри з кранів та спустити воду, аби забезпечити максимальну ефективність дезінфекції внутрішньобудинкових мереж.