Жива музика, солодкі подарунки та новорічний настрій. У Черкасах два дні фестивалили на Театральній площі. Проект "Дива святого Миколая" ініціював Громадянський рух "За процвітання Черкащини". Казкова новорічна програма розпочинається із виготовлення рекордного солодкого бутерброду.
Ангеліна, оздоблювач солодкого бутербруду: "Це у нас бутерброд із повидлом яблучним і також із кокосовою стружкою".
15 метрів у довжину та метр в ширину. Більше тисячі солодких шматочків. Такий черкаський рекорд підготували на найдовший солодкий бутерброд. Перший шматочок їстівного велетня відрізає голова громадянського руху "За процвітання Черкащини" Наталія Нетовкіна.
Ласує солодким бутербродом і Катя. Каже: хоч солодкий бутерброд смакувала і вдома, та такого ще не бачила:
Катя, черкащанка: "Я ніколи не бачила такого великого бутерброда".
Для гостей фестивалю наготували ще й 300 літрів глінтвейну. Його, каже Олександр, робили за класичним рецептом:
Олександр, кухар: "Вино, яблука, апельсини і спеції, і цукор".
Порадувати містян вирішили і чигиринським трав’яним чаєм. Рослин у ньому більше 20-ти. Чай називають травники концентратом природного життя, бо силу він має чудодійну.
Олексій, травник: "Якщо ми споживаємо трави, то ми становимося добрішими до навколишнього середовища у нас з’являється ось ця любов для того, щоб зберігати наш край".
На фестивалі відкрита і резиденція святого Миколая. Крім відродження українських традицій святкування дня Миколая, мета фестивалю ще й благодійна. Кошти, зібрані на фестивалі, підуть на підтримку дітей із сиротинців у зоні АТО. Громадянський рух "За процвітання Черкащини" сподівається: їхню ідею містяни підтримають. І народні гуляння будуть і надалі:
Наталія Нетовкіна, голова Громадянського руху "За процвітання Черкащини": "Ми хочемо повернути давні традиції святкування Нового року та Різдва Христового. Тому саме із свята святого Миколая ми почали усі наші заходи".
Завершують фестиваль "Дива святого Миколая" народними хітами фіналісти столичних телевізійних шоу – Дарина Ковтун та Євген Хмара.