додому Новини на ВІККА Економічні новини Черкащани разом розбирались у особливостях реформи місцевого самоврядування

Черкащани разом розбирались у особливостях реформи місцевого самоврядування

0

Неболючі зміни. Черкащани разом розбирались у особливостях реформи місцевого самоврядування. А надто у деталях об’єднання територіальних громад. Як це було бачила наша Катерина Ковбій.

Пані Надія – очільниця села Іркліїв. Сьогодні на Форум голів сільських, селищних і міських рад вона приїхала, аби відстояти права своїх односельчан. А таких – більше чотирьох тисяч.

Надія Бокова, сільський голова с. Іркліїва: "Болить душа за наші дитячі садочки, за заклади культури. У нас є чотири клуби, три бібліотеки. На фінансуванні сільської ради три дошкільні установи. І ось тепер планується, що в 2016 році ці установи будуть передані з сільського бюджету на районний бюджет. Звичайно, такого утримання і такого фінансування вже не буде. Я не думаю, що це покращення для діток і для громади".

Такі побоювання у Надії виникли у зв’язку із запровадженням реформи місцевого самоврядування. Аби не лишатись з невідомим наодинці, жінка разом із сотнями колег з усієї Черкащини приїхала на Форум.

Микола Кучер, народний депутат України: "Дуже серйозні проблеми сьогодні, як ніколи стоять перед головами сільських рад. Це люди, які на своїх руках повинні винести цю реформу, тому що ідуть серйозні зміни у системі оподаткування, серйозні зміни у формуванні бюджетів місцевих рад, серйозні зміни в багатьох питаннях, які стосуються того, щоб зробити краще життя на селі".

Своєрідний діалог між громадою та владою ініціювала громадська організація "Об’єднання територіальних громад". Усе – в рамках обласного Форуму голів сільських, селищних та міських рад. Переймаючись проблемами села, що виникли в результаті запровадження реформ, організатори Форуму вирішили роз’яснити специфіку нових законів. Для того запросили представників Міністерства регіонального розвитку, АПК та Дерземагентства.

Сергій Шаршов, представник Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства: "Це не є косметичні реформи, а це кардинальне реформування всієї системи організації влади на місцях. Ми бачимо децентралізацію влади як реальний крок до стимулювання територіального розвитку всіх громад".

Олег Хоменко, директор департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі МінАПК України: "Процес децентралізації влади має означати не декларативну передачу владних повноважень і функцій органам місцевого самоврядування, а, насамперед, надання в розпорядження громади наявних матеріальних ресурсів".

Громадська організація "Об’єднання територіальних громад", членами якої є депутати обласної ради Наталія Старікова, Олег Васецький, Сергій Буцько, Петро Душейко та інші, стала посередником між владою та громадою для успішної реалізації реформ.

Петро Душейко, почесний голова асоціації "Незалежне об’єднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району", член Ради громадської організації "Об’єднання територіальних громад": "Людина проводить в територіальній громаді, а це село, селище чи місто, фактично все своє життя. І органи місцевого самоврядування створюють можливість кожному жителю, кожному членові територіальної громади почувати себе повноцінною людиною, щасливою людиною, забезпеченою людиною і так далі".

Результатом Форуму стало напрацювання пакету пропозицій для подальших законодавчих змін. Громадська організація "Об’єднання територіальних громад" запевняє, якщо держава не реагуватиме на вимоги громади, вдаватиметься до більш рішучих дій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version