Жнивна кампанія 2009 добігає кінця. Найспекотніша пора вже позаду. Аграрії Черкащини підбивають підсумки урожайного року та радіють здобуткам. Масштабним святом обжинок завершили збирання ранніх зернових і на Золотоніщині. У черкаський коровай хлібороби Златокраю додали понад сто тисяч тонн зерна. Як з цього приводу святкували – бачили кореспонденти ВІККА-НОВИН.
У Золотоноші на центральному стадіоні зібрався люд з усього району. Аби вшанувати хліб нового врожаю та подякувати трударям, які в таких непростих умовах його зростили. У національному вбранні з піснями та гарним настроєм золотонішці відзначають щорічне свято Обжинок.
Валерій Буркацький, голова Золотоніської РДА: «Хлібороби виростили добрий урожай ранніх зернових культур по 47 ц з га, в тому числі озимої пшениці по 53,5 ц з га. У цьому році зібрано на площі 25 тисяч га і намолочено більше ста тисяч тонн добірного зерна».
Серед передових господарств району СТОВ «Перемога», «Прогрес» «Пальміра», агрофірма «Іскра» та «Маяк», приватне сільгосппідприємство «Плешкані». На цьогорічних жнивах добре потрудилися всі. Серед героїв полів – понад дев’яносто хліборобів. Передовики виробництва, комбайнери Юрій та Сергій Дерев’янки на цих жнивах намолотили по 3,5 тисячі тонн зерна. За самовіддану працю кращих керівників та працівників господарств нагородили міністерськими та обласними грамотами.
Петро Гаман, перший заступник голови черкаської ОДА: «Щиро дякую
всім, хто причетний до збирання золотого збіжжя нашого національного багатства, за невтомну працю, за виявлення високого почуття громадянського обов’язку і патріотизму, великий особистий внесок у вагомий черкаський коровай».
Керівнику Золотоніщини женці з піснями вручили останнього у цьому році снопа. Тут, посеред стадіону, його й обмолотили, поставивши крапку у нелегких жнивах. Хліб нового врожаю благословив настоятель Святоуспенського собору отець Ярослав.
Отець Ярослав: «Владико святий, благослови і освяти хліб цей твоїм святим духовним благословенням. Щоб був для всіх, хто споживатиме його, на спасіння душі, на здоров’я тілесне і духовне, і захистить проти всіх недуг, всякого ворожого підступу».
Освяченим короваєм пригостили всіх гостей обрядового дійства. Обжинки вдалися.
Микола Михей, с. Привітне: «Я його споконвіку обожнював, так і зараз люблю, за давньою традицією, для мене це свято дуже хороше».
Ірина Денесенко, м. Золотоноша: «Не так відчувається криза, коли сказали цифри про збір врожаю. Аграрний сектор допоможе нам вийти з кризи, не так важко на душі».
Тетяна Водяник: «Ми з дідусем кожен рік ходимо подивитись на людей, на комбайни. Дуже подобається».
Марія Іопа, с.Коробівка: «Обжинки – це значить добробут, якщо святкують обжинки, значить є що святкувати. Буде хліб і до хліба, а як хліб, то буде й пісня».