Тепер здорових дітей до п’яти років мають право всиновлювати лише українці. Такими є зміни до Сімейного кодексу України, нещодавно підписані Президентом. Тепер родини іноземців практично не мають шансів всиновити українських дітей. Так держава хоче захистити інтереси українських родин і не допустити будь-яких махінацій. Подробиці – в сюжеті Наталі Кириленко.
Вперше родина Ноулзів у Черкаси приїхала 18 років тому.
Роуз Ноулз, прийомна мати: «Ми приїхали, щоб всиновити нашого майбутнього сина Кейлена, йому тоді було 10 місяців. Із того часу наше життя змінилося, ми стали однієї сім’єю».
Американська сім’я всиновила дитину з черкаського Будинку маляти. Цьогоріч уперше за 18 років Кейлен, саме так звати хлопця, побачив свою Батьківщину.
Кейлен Ноулз, прийомний син: «Це справді чудово, що я зміг приїхати сюди, востаннє я тут був, коли мені було 10 місяців, тож не можу нічого пригадати. Нарешті я побачив у Черкасах скільки нових місць, скільки нових облич, я познайомився з багатьма людьми, з якими не був знайомий раніше, це настільки класно, що я можу тут бути з ними усіма».
Натомість у цих дітей можливості знайти родину за кордоном не буде. Згідно із нещодавніми змінами у Сімейному кодексі, здорових дітей до п’яти років мають всиновлювати лише українці. Керівництво черкаських сиротинців у такій поправці не бачить нічого поганого.
Мирослава Бондаренко, директор Черкаського притулку для дітей «Теплий дім»: «Зміни в законі – це добре, тому що це є захист громадян України, які мають більше можливостей усиновити нашу дитину в нашу родину. З нашого притулку жодного випадку не було усиновлення іноземцями».
Зміни до Сімейного кодексу спростили процедуру всиновлення дитини для українських сімей. Однак ці поправки відбирають в іноземців не всі шанси всиновити українську дитину. Є кілька винятків.
Тетяна Прітченко, начальник служби у справах дітей Черкаської ОДА: «Якщо сім’я іноземців взяла дитину, а в цій сім’ї народилася ще одна, брат чи сестра цієї дитини, то іноземці мають право усиновити цю дитину, не дотримуючись терміну 5-річного віку обмеження. Також якщо іноземці усиновили не одну, а дві, три або чотири дитини з однієї родини та з цих діток хоча б одна дитина досягла п’ятирічного віку, тоді іноземці мають переваги перед громадянами України».
З початку року на Черкащині всиновили 33 дитини. Дев’ятеро із них знайшли нові родини за кордоном.
Мирослава Бондаренко, директор Черкаського притулку для дітей «Теплий дім»: «Для дитини головне – сім’я. Я вважаю, якщо дитина знайшла добру родину і батьки знайшли своє щастя – це найкраще».