додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Злива зі стелі – сезонне явище в квартирах багатьох черкасців

Злива зі стелі – сезонне явище в квартирах багатьох черкасців

0

Більше 70% дахів черкаських багатоповерхівок потребують капітального ремонту. Мешканці з острахом очікують на прихід осінньої негоди. Герой нашого наступного сюжету, Сергій, належить до таких людей. Зливи та снігопади стають причиною стихійних лих у його квартирі. Дах будинку, в якому живе хлопець, не бачив капітального ремонту вже багато років, а відтак місцями нагадує решето. Посадовці розводять руками – грошей для вирішення цієї проблеми в міській скарбниці обмаль. Пощастить цього року з ремонтом покрівель небагатьом. Продовження теми у наступному сюжеті.

Злива просто зі стелі – страшний сон для багатьох черкасців. Час від часу він стає дійсністю. Сергій мешкає в будинку по вулиці Пацаєва, 7. З цим явищем він стикається щоосені, щовесни, а також після злив і снігопадів. Минулої зими хлопець розпочав ремонт у своїй кімнаті, але насолодитися новоствореним затишком йому так і не вдалося.
Сергій Донченко, мешканець будинку по вул. Пацаєва, 7: «Закончил делать ремонт весной, когда еще снег лежал. Ходили в ЖЕК, чтоб почистили крышу. Естественно, никто ничего не чистил. Когда все это начало таять, вода начала собираться под вагонкой».
Води зібралося настільки багато, пригадує хлопець, що стеля, врешті-решт, просто не витримала її ваги.
Сергій Донченко, мешканець будинку по вул. Пацаєва, 7: «И потом уже в один прекрасный день, посреди ночи, кусок вагонки просто падает. И там не то что капает с потолка – течет струйками с разных мест».

Дах будинку, говорить Сергій, не ремонтувався дуже давно. Останній раз, розповідає хлопець, його родина це робила за власні кошти років п’ять тому. Вони замінили покриття лише над однією кімнатою. Тоді це коштувало півтори тисячі гривень. Зараз вартість таких робіт і уявити важко. Пересічній людині це просто не по кишені, жаліється Сергій. Це і робить ситуацію безвихідною, адже дах ущент зруйнований.
Сергій Донченко, мешканець будинку по вул. Пацаєва, 7: «Вот эта комната родителей. Соответственно, нет рубероида – один бетон вон выглядывает и все».
Численні звернення до комунальників не дали результатів. Раніше в РЕУ, а тепер у СУБі, говорять, що грошей на ремонт даху в них немає, і треба чекати.
Сергій Донченко, мешканець будинку по вул. Пацаєва, 7: «А что ж ждать? Если опять дожди пойдут, зима и т.д. опять будем плыть?».
На сьогодні в такому ж стані перебувають дахи більш ніж 70% міських багатоповерхівок. Черкаські посадовці співчувають городянам, але вирішити проблему повною мірою не можуть.
Олексій Леонов, директор департаменту житлово-комунального комплексу МВК: «Держава на сьогодні дуже погано фінансує цей напрямок діяльності і звідси, мабуть, всі негаразди».
Цього року з міського бюджету виділено близько восьмисот тисяч гривень на капітальний ремонт покрівель. Уже проведені тендери та визначені переможці. Проплачені навіть аванси. Але цієї суми вистачить на 15-16 будинків. Ще 2-3 покрівлі відремонтують за кошти департаменту, які можна освоїти без тендерів. Зрозуміло, що проблему це повністю не вирішить. Тому Олексій Леонов радить черкасцям по можливості долучатися до ремонту їхніх дахів.
Олексій Леонов, директор департаменту житлово-комунального комплексу МВК: «У цьому році ми таку практику використовуємо: мешканці верхніх поверхів збирають кошти, купляють матеріали, а СУБи фактично безкоштовно ремонтують покрівлі».
Гроші мешканців, витрачені на будівельні матеріали, говорить директор департаменту житлово-комунального комплексу, зараховують як квартплату.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version