Життя – не в радість

0

Життя – не в радість.Із початку року вже двоє черкасців позбавили себе життя. Психологи та соціологи зазначають: кількість самогубств – це завжди показник напруження в суспільстві та тиску на особистість. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку в світі майже 900 тисяч людей накладають на себе руки. Статистика на Черкащині також невтішна: 300 суїцидів упродовж минулого року. Чому люди обирають смерть замість життя, з’ясовувала Ірина Гришко. Далі – спеціальний репортаж.

Ізпочатку року в місті втопилося двоє людей. Психічно хворий юнакі вісімдесятисемирічна бабуся вкоротили собі віку на Дніпрі. Минулоріч із вікна викинувся черкаський учень п’ятого класу, 15-річна школярка з Канева. Через загрозу звільнення позбавив себе життя працівник Черкаської ТЕЦ. Смерть із власної волі – завжди тягар для ріднихі близьких самогубця.
Юлія Фомічова, журналіст: «Кілька місяців тому, замість того, щоб поїхати до своїх друзів на річницю весілля, я поїхала на похорон друга. Хлопець не витримав проблем, мав залежність і вирішив піти з життя самотужки».
Трагедія вразила дівчину. Проблемі самогубства журналістка присвятила пост на своєму блозі.
Юлія Фомічова, журналіст: «Винним було все оточення, просто хтось вчасно не сказав теплого слова, не обійняв, не підтримав».
Учинок друга змусив Юлію по-іншому ставитися до власного життя.

Юлія Фомічова, журналіст: «Я почала цінувати своє життя, а головне – приділяти більше уваги близьким людям».
Такі життєві пріоритети, говорять психологи, зменшили б кількість самогубств. Натомість проблема поширюється світом, забираючи життя найбільш вразливих.
Оксана Павенська, психолог: «За два останні десятиліття ця тенденція в усіх розвинених країнах зросла вдвічі».
Фахівці визначають кілька категорій людей, схильних до суїциду.
Оксана Павенська, психолог: «Це самотні люди, люди, які вживають токсичні речовини, люди похилого віку, психічно хворі».
Особлива категорія – діти від 5 до 19 років.
Оксана Павенська, психолог: «Це нестабільні особистості, багато ілюзій у них, сподівань. Будь-яке невиправдане може стати поштовхом до депресії, а її діти переживають зовсім по-іншому».
Саме депресія посідає чільне місце серед причин суїциду.
Костянтин Гаркавий, головний лікар Черкаського обласного психоневрологічного диспансеру: «Більшість, хто звертається з депресіями, говорить, що думають про самогубство, але не кожен щось робить».
Чимало тих, хто вирішив вчинити самогубство, зазначає Костянтин Анатолійович, ріжучи вени чи п’ючи пігулки, насправді намагаються привернути до себе увагу. Втім, почасти спроби налякати закінчуються трагедією.
Костянтин Гаркавий, головний лікар Черкаського обласного психоневрологічного диспансеру: «Відсоток таких людей є сталим, єдине, що до них по-іншому ставляться».
Людей, які намагалися себе вбити, раніше лікували на стаціонарі. Нині той, хто намагався піти з життя самостійно, не обов’язково має статус психічно хворого. Тож після спроби суїциду обмежуються консультацією фахівця та амбулаторним лікуванням.
Вобласті за 2010 рік приблизно 300 людей покінчили життя самогубством, із них психічно хворих лише десятеро…
Самогубців не сприймає суспільство. Їх засуджує і церква.
Іоанн, єпископ Черкаськийі Чигиринський: «Людина, яка чинить самогубство, і воно не пов’язане зі спасінням інших людей, церква це засуджує, бо це завжди гріх, коренем якого є відчай».
Щирість стосунків, небайдужість до проблем близької чи знайомої людини завжди допоможуть їй здолати бажання піти з життя. Тож не варто забувати про це в швидкоплинні повсякдення. Адже навіть одне слово співчуття здатне врятувати людину від відчайдушного кроку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version