додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Жителі Золотоніщини більше не потерпатимуть від нестерпного смороду (ВІДЕО)

Жителі Золотоніщини більше не потерпатимуть від нестерпного смороду (ВІДЕО)

0

Без задухи та смороду. Жителі Золотоніщини більше не будуть потерпати від нестерпного запаху. Тамтешні очисні споруди почали реконструювати. За їхній ремонт не бралися майже з десяток літ. І увесь цей час стічні води з міста потрапляли прямісінько у річку. Проінспектувати роботу відновленої першої гілки очисних споруд приїхало керівництво області. На оглядинах побувала й наша Ірина Головка.

Антоніна Миколаївна уже декілька років потерпає від нечистот. Ті, через несправні очисні споруди, діставалися навіть Дніпра. Сморід, переповідає жінка, – на все село.

Антоніна Завалко, жителька с. Хвильово-Сорочин: "Моєму синові меншому 27 років, коли він був підлітком, йому було десь 14, то він їздив на цю річку і ловив рибу. І там були прекрасні місця. І зараз не те, що риби, то й старої жаби не побачиш".

Запахи від нечистот труять і найближчі села, і саму Золотоношу, бідкаються владці.

Віталій Войцехівський, міський голова м. Золотоноші: "Такі села як Деньги, Хвильово-Сорочин, Чапаєвка і дачні ділянки страждали трохи більше ніж золотонісці, насправді, тому уведення у дію цієї гілки це у першу чергу посприяє покращенню умов проживання жителів району, ніж міста".

Це про реконструкцію очисних споруд розповідає мер Золотоноші. Перевіряти хід робіт приїхав разом із екоінспекторами. Людей переконують: смороду, як раніше, тут не буде.

Сергій Кузнєцов, директор КП "Міського водоканалу м. Золотоноша": "На сьогодні у нас є аналізи, які ми взяли, тобто аналізи по двом показникам у нас є тільки завищення у три рази".

Ці показники прийдуть у норму, коли добудують другу очисну лінію. Нині запустили лише першу. Очисні споруди, говорить директор золотоніського водоканалу, працюють не на повну міць. За добу вони очищають майже чотири тисячі кубометрів води, хоча можуть переробляти у півтора рази більше. Аварійна ситуація у 2004 році, пригадує водоканалівець, збила роботу очисних споруд. За ці роки лише двічі виділяли кошти із держбюджету на реконструкцію споруд.

Сергій Кузнєцов, директор КП "Міського водоканалу м. Золотоноша": "У разі вчасного виділення коштів до кінця років ми маємо надію на січень вийти із завершенням, повністю із реконструкцією очисних споруд і це дасть нам покращити стоки і вийти на норми ГДК по скидам до річок Дніпровського басейну".

Очищену воду на собі перевіряє очільник області.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Зрозуміло, що вода ще не до кінця, повністю очищена".

Після уведення першої лінії, говорить обласний керманич, якість води зросла у рази. Та це не межа. Зараз проводять роботу із тамтешніми підприємствами. Бо міські очисні не справляються із їхніми стоками. За недотримання правил, припинили роботу вже два золотоніських виробництва.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Є проблема, яка повинна бути вирішена найближчим часом по районній лікарні. Там повинні бути побудовані локальні очисні, є інфекційні хвороби, які потрапляють у Дніпро, а зараз мова йде про те, що після будівництва по другій лінії буде побудований ультрафіолет, який буде убивати ці бактерії".

Після реконструкції першої очисної лінії, говорить Антоніна Завалко, дихати стало легше. Жінка вірить: справу доведуть до кінця.

Антоніна Завалко, жителька с. Хвильово-Сорочин: "Воно ще не закінчено, недороблено. І 15 років забруднювали річку, а зробити за місяць, щоб вона була чистою, то це неможливо".

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version