Жінка має нести світло. У цьому переконала своїми роботами художниця Оксана Литвиненко. Свою нову експозицію вона присвятила жіночій красі. У Черкаському художньому музеї мисткиня презентувала черкасцям низку нових робіт. Експозиція спричинила неабиякий ажіотаж серед містян. На відкритті побували й наші кореспонденти.
Давно виставкова зала не бачила такої кількості відвідувачів. Вони завітали подивитися на картини Оксани Литвиненко. Художниця презентувала широкому загалу низку робіт, присвячених жінці. Мисткині вдалося збентежити своїми картинами як дорослих, так і малих.
Оксана Литвиненко, художниця: «Це і болісно, і радісно, і хвилююче одночасно. Тремчу перед вами, бо у своїх роботах я – відкрита, така, яка є. Мікеланджело колись казав: «Я ще нічого не вмію, але вмію вчитися». Мої роботи – це навчання в мистецтві, навчання по життю, тому що кожна робота пов’язана безпосередньо з моїм життям».
Художниця втілила у своїх картинах красу та сутність жінки та навколишнього світу. Привітати Оксану Литвиненко з персональною виставкою завітали як рідні, так і близькі друзі. Одна з них – перша вчителька художниці Світлана Битенська.
Світлана Битенська, перша вчителька: «Іще тоді я побачила, з яким завзяттям вона береться до тієї мальовничої науки. Її просто не могли відірвати від малювання, від усього того, що стосується мистецтва».
На виставці представлені пейзажі, натюрморти та портрети. Всі роботи написані Оксаною Литвиненко в період навчання в Київській академії мистецтв із 2008 по 2012 роки. За словами кращої подруги художниці Тетяни Мацук, у кожну роботу мисткиня вклала частинку себе.
Тетяна Мацук, подруга художниці: «Ці роботи не дуже лаконічні, не дуже гармонійні. Оксана відчуває музику фарб, музику живопису. Вона відчуває те, що малює. Коли вона малює, то вкладає в кожну роботу душу. Коли робота закінчена, то вона не просто картина, а картина, яка співає».
Картини Оксани Литвиненко вже премійовані на виставках у Японії, Росії, Баварії та багатьох інших країнах. Проте найбільше художниця хвилюється вдома.
Оксана Литвиненко, художниця: «Лише одне можу сказати, що шлях художника – це прагнення до світла. І це єдине, що тримає мене на цьому непростому шляху. Я щиро вдячна, що ви прийшли, знайшли час. Це і є та велика вдячність для мене, що моя праця не минула дарма».
Черкасці матимуть змогу зануритися в живописний світ художниці протягом місяця.