додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Землі Канівського лісгоспу: комар носа підточив

Землі Канівського лісгоспу: комар носа підточив

0

16 га лісу в Канівському районі на Черкащині віддали в оренду за копійки. І усе це нібито для наукових цілей – вивчення «польоту комарів». Точніше, пояснюють у Канівському лісгоспі, землю, за вказівкою Черкаської обласної державної адміністрації, віддали у довгострокове тимчасове користування. Тому й ціна невисока – 30-37 гривень за га на рік. Депутати Канівської районної ради такими цінами просто обурені. Вони наголошують – користі від цього ані район, ані сусіднє село не отримають. Сільське керівництво взагалі розводить руками – з ними цей факт теж ніхто не узгодив. Вже за 10 днів крапку у цій історії має поставити обласна прокуратура. Вона вже зацікавилася комариною історією і готує перевірку.

Земля сьогодні вже не для людей, а для комарів. Саме для вивчення польоту цих комах нібито і віддали в оренду 16 га лісу у Канівському районі. І все б нічого, жаліється заступник голови Канівської районної ради, але ціна такої оренди рекордно низька – 30-37 гривень за га на рік. А головне, це питання засекречені орендарі коментувати не поспішають – ані місцевим жителям, ані керівництву району. Навіть більше, згадує пан Фесенко, насміхаються.
Микола Фесенко, заступник голови Канівської районної ради: «Зверхня така цинічна відповідь, що, мовляв, нам дали цю землю, це наша справа, що ми тут будемо робити, як захочемо – вивчатимемо комарів».

Район до цього ніякого відношення не має, запевняють його очільники. Адже долю землі, площею понад 1 га, за законодавством має вирішувати обласна адміністрація. Тому окремі депутати райради і вирішили перевірити законність цього копійчаного договору. Адже шматок лісу біля Дніпра – вельми ласий. І вже звернулися із листом до Генеральної прокуратури. Та зі свого боку – доручила справу обласній. Але виникла ще одна проблема – ніхто не знає точних меж цієї ділянки лісу.
Михайло Бала, депутат Канівської районної ради: «Коли сюди їхали, думали, що знайдемо край, а тут – країв багато, тож тепер треба шукати крайнього через прокуратуру, а потім – будемо разом працювати».
Місцеві охоронці також не знають, чиї землі вони так старанно охороняють. Або просто не хочуть казати на камеру.
У сільській раді Бобриці про нового «комариного» орендаря також нічого не чули. Запевняють: їхнього дозволу на оренду точно ніхто не питав.
Загадкові землі швидко знайшли на карті у місцевому Канівському лісгоспі. Директор лісгоспу запевнив: ніякого договору про оренду тут немає.
Під час довгострокового тимчасового користування орендар має право користуватися землею терміном від 5 до 49 років. Тому і ціна така низька, пояснює керівник лісгоспу. Використовувати землі позичальники також можуть як завгодно, головне – не нашкодити природі.
Олександр Ігнатюк директор ДП «Канівське лісове господарство»: «Те, що я чув, тут люди будуть займатися науковою діяльністю, якщо вони будуть вивчати комарів, то нехай вивчають, яка різниця?».
Утім, у обласній державній адміністрації із ситуацією обіцяють розібратися. Там запевняють: шукати крайніх слід у Канівській районній адміністрації.
Петро Гаман, 1-й заступник голови Черкаської ОДА: «ОДА не підписує договорів оренди з тими чи іншими підприємствами, в тому числі і з лісгоспом. ОДА дає лише право щодо погодження відповідності законодавству наданих документів, які дають право місцевим органам влади, в тому числі районній адміністрації, приймати рішення на місці і підписувати договори оренди».
Поставити крапку у цій справі має обласна прокуратура. Черкаському міжрайонному природоохоронному прокурору вже дано доручення провести перевірку за вказаним фактом у десятиденний термін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version