Аномальна спека змушує людей рятуватися холодними напоями, тривалим перебуванням у воді та використанням кондиціонерів. Утім, для тих, хто має послаблений імунітет, навіть у сорокаградусну спеку є ризик захворіти. Біль у горлі, підвищена температура, риніти та ангіни – усе це може зіпсувати враження від літнього відпочинку. Як вберегтися від застуди влітку – далі в сюжеті.
Літній відпочинок черкащанці Олені зіпсувала звичайна застуда.
Олена, черкащанка: «Нещодавно я їздила на море. Декілька разів покупалась і захворіла». «До речі, не тільки я захворіла. Мої друзі також їздили на море і захворіли».
Як можна було застудитися в сорокаградусну спеку, дівчина не розуміє. Натомість лікарі появу літньої лихоманки пояснюють просто: винне переохолодження або ж різка зміна температури. Як результат – виникає спазм судин і капілярів.
Алла Шараєвська, лікар-пульмонолог: «В результате спазма не поступают питательные вещества в клетку. Переохлаждение является причиной снижения иммунитета».
Уживання холодних напоїв, морозива, пірнання у воду відразу після перебування на пекучому сонці – все це негативно впливає на опірність організму до хвороб. Як результат, поява сильного болю в горлі та високої температури. Охолодження організму може спровокувати ларингіт, риніт і навіть ангіну. Ті, хто любить влітку попірнати у водойму, часто страждають запаленнями вуха.
Борис Грішин, лікар-отоларинголог: «При возвращении с моря существует проблема заболевания ушей. Это наружные отиты».
Застудитися влітку можна і від звичайного кондиціонера. До нього сьогодні в лікарів найбільше нарікань. Адже більшість людей використовує охолоджувач повітря неправильно. Різниця температури повітря надворі і у приміщенні повинна складати не більше 10 градусів.
Алла Шараєвська, лікар-пульмонолог: «Температура в помещении, при включенном кондиционере, должна составлять 25-26 градусов. Не ниже. Тогда не будет резкого перепада температуры».
Тож, аби хвороба не зіпсувала вам літній відпочинок, намагайтесь уникати переохолоджень і різких змін температури.