Застуда атакує

0

Застуда та ГРВІ атакують черкащан. Так, лише за тиждень медики зафіксували близько трьохсот п’ятдесяти випадків респіраторних захворювань серед дорослих і понад двісті – у дітей. Загалом, на сьогодні у Черкасах хворіє понад півтори тисячі осіб. Все це є характерним явищем в осінньо-зимовий період, стверджують лікарі. Як вберегтися від захворювань – з’ясовували наші кореспонденти.

З початком похолодань кількість гострих респіраторних захворювань різко зросла. Та панікувати не слід, запевняють лікарі. Адже для більшості ГРВІ характерна сезонність. Однак хвороба набуває обертів. Так, за тиждень показник захворюваності у Черкасах зріс більш ніж на половину. Як серед дорослого, так і серед дитячого населення. Розпал респіраторних захворювань, як правило, припадає на 36-й, 37-й тиждень року. Саме в цей час медики відзначають різке зростання захворюваності. Восени погода псується, а люди починають більше спілкуватися.
Ніна Широкопояс, лікар-педіатр: «Це зв’язано з тим, що у вересні більшість дітей пішла у садки, учні пішли до школи».
Нежить, слабкість, температура, біль у горлі та м’язах. Все це перші ознаки захворювання на вірусну інфекцію. Лікування затягувати не слід, радять лікарі. Адже легка застуда може перейти у більш тяжку форму.
Віра Соловйова, лікар-інфекціоніст: «Это чихание, небольшая температура, за счет отека слизистой носа и носоглотки, а также проявление трахеита».

При перших ознаках хвороби лікарі радять дотримуватися постільного режиму.
Не слід забувати і про харчування. Воно повинно бути збалансованим та збагаченим білками: як тваринного, так і рослинного походження. А природні антибіотики цибуля та часник мають обов’язково бути в харчовому раціоні людини. Важливо також вживати велику кількість рідини: близько 2-х літрів на добу.
Ніна Широкопояс, завідувачка третього педіатричного відділення дитячої поліклініки № 2: «Рекомендуються різноманітні соки, морси, відвари трав. Це ромашки, шипшини, калини».
Додатково слід вживати аскорбінову кислоту і полівітаміни. Саме вони допоможуть підвищити опірність організму до захворювань. Лікарі також радять уникати великого скупчення людей, дотримуватися правил гігієни та загартовуватися. Тоді ризик захворіти значно знизиться.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version