На Золотоніщині відмивають гроші та наживаються на здоров’ї і благах людей. Стаття з таким матеріалом вийшла в одному із інтернет-ресурсів Черкащини більше тижня тому. На це тамтешні керівники відреагували критично та провели для журналістів показову екскурсію. Повезли на річки Золотоношка та Суха Згар. Там саме йдеться очистка водойм від шкідливих нечистот. Роботи йдуть, та чи буде від них користь – розкажуть наші журналісти.
Про "вічний двигун" з відмивання коштів більше тижня тому написав інтернет-ресурс "Кропива". В матеріалі йдеться про освоєння майже п’яти мільйонів гривень, які мали би врятувати людей від шкідливих нечистот. Викиди з тамтешніх підприємств потрапляють у річки Суха Згар та Золотоношка. Кошти на їхню очистку виділили минулого року, проте у статті йдеться – робіт і досі не почали.
А це кран трудиться на річці Суха Згар сьогодні. Сюди керівництво Золотоніщини показовою екскурсією привезло журналістів, аби показати – роботи киплять. Вони найперше потрібні місцевим. Оскільки побіля річок живуть кілька сіл та дачних кооперативів. Ті страждають від каналізаційних стоків, що спускають із Золотоноші.
Валерій, житель дачного кооперативу "Діброва": "Все живе пропадає. Коли вода підіймається на Дніпрі тоді пускають все це багно попід залізницею і тоді на насосні станції у Чехівці. І перекачують знову у Дніпро".
Через це у людей нема ні питної води, ні живності, ні свіжого повітря. Запахи розлягаються на кілометрові зони, а річище стає ледь не отруйним місцем. Та в таких умовах Анна перебуває постійно. Вона вже двадцять років мешкає у одному з дачних кооперативів побіля Сухої Згарі.
Анна, жителька дачного кооперативу "Діброва": "Отаке біле все йде, аж синє. І воно аж задихаєшся, нетерпимо. Всі вже фотографували, а воно толку ніякого".
Та каже, вперше за останні кілька років побачила тут техніку. Ці річки не чистили через брак фінансів. В минулому році на це з держбюджету виділили перші 5ть мільйонів гривень. На них очистили уже майже стільки ж кілометрів водойм із загальних 17ти. Роботи тривають навіть попри морози. З річок витягається забруднений мул.
Олександр Лісовий, голова Золотоніської райдержадміністрації: "Якби тут роботи виконувалися влітку, людям не було б чим дихати. Оскільки 15 років в цю річку скидалися нечистоти. Нам головне щоб очистити це все, тоді щоб весна і промити це все, і я думаю, буде тут вода зовсім інша".
Та чисту воду місцевим не гарантують владці навіть після стовідсоткового очищення річок. Оскільки головна проблема, каже голова райради, у недієздатності встановлених очисних споруд. В жовтні запустили їх другу чергу, щоправда, результату від них, говорить, отримали мало.
Валерій Саранча, голова Золотоніської районної ради: "В нас є Золотоніський водоканал, комунальне господарство, якому належать ці споруди. От починаємо з них і обговорюємо. Забруднення все одно продовжується, як бачимо. Але при очищенні річки воно буде відбуватися не так активно".
Всі забруднені річки обіцяють очистити до весни. Хоч для цього ще необхідні 10 мільйонів гривень. Аби не допустити екологічного лиха їх, сподіваються, таки виділять із держбюджету.