додому Новини на ВІККА ВіККА-новини За 5 місяців цього року кліщі інфікували бореліозом шістьох черкасців

За 5 місяців цього року кліщі інфікували бореліозом шістьох черкасців

0

Сюрпризи з лісу. Триває період активності кліщів: за 5 місяців цього року паразити інфікували бореліозом шістьох черкасців. Минулоріч цю хворобу підхопили 978 українців. Щороку кількість звернень та інфікованих збільшується. Лікарі закликають не легковажити у питанні особистого захисту: на контакт із природою іти у всеозброєнні, а потому – піддавати тіло та одяг ревізії. Продовжить Ірина Гришко.

Ірина Гришко, кореспондент: «Краса вимагає жертв. Проте в сезон кліщів, який триває від тепла до тепла, краще забути про модні тенденції і згадати про безпеку».
Під час прогулянки на свіжому повітрі небезпека чатує на людину і згори, і знизу.
Найбільше кліщів скупчується поблизу дороги та в місцях, де багато сухого листя і трави. Погода та сутінки для паразитів – не завада. Попри розголос «кліщової» небезпеки у ЗМІ та численний арсенал інсектицидів і репелентів проти укусів комах, вони любителям природи не страшні.
Молодь охоче підставляє літньому сонцю та вітерцю відкрите тіло. Натомість пенсіонери добре поінформовані про небезпеку.
Ольга Володимирівна з подругами у парку – щодня. Екіпіровка для прогулянок зажди однакова – закрите взуття, штани та довгий рукав. Вдома – ретельна ревізія на предмет виявлення небажаних гостей. Пильність пенсіонерок – не зайва, адже кліщі – носії небезпечних інфекцій, бореліозу, або хвороби Лайма, та вірусного енцефаліту.

Наталія Штепа, заступник головного лікаря Черкаської інфекційної лікарні: «Кліщі в нашій області іксодові, які переносять бореліоз».
За 5 місяців цього року в місті зареєстровано 6 випадків зараження бореліозом. Минулоріч «поцілунок кліща» передав інфекцію 59 жителям області. Ріст захворювання в державі становив 26%. Яка ситуація буде 2010, стане відомо лише в кінці сезону. Утім, фахівці констатують: тенденція до зростання очевидна. Заступник головного лікаря інфекційної лікарні Наталія Штепа наголошує: після укусу або присмоктування кліща – паразита варто перевірити у лабораторії. При нездужанні після контакту з кровопивцею – обов’язково відвідати лікаря.
Наталія Штепа, заступник головного лікаря Черкаської інфекційної лікарні: «Тільки антибактеріальна терапія – профілактика і попередження розвитку хвороби».
Бореліоз, або хвороба Лайма, вражає шкіру, м’язи, суглоби, нервову систему, серце і печінку. Людина навіть інвалідом може стати. Проблема в тому, що починається захворювання, як звичайна застуда. Крім того, симптоми бореліозу схожі з ознаками вірусного енцефаліту, який також переносять кліщі. Якщо жертві зовсім не пощастить – вона може отримати обидві недуги одночасно. Лікарі наголошують: будь-який контакт із паразитом небезпечний, тож навіть після дотику до нього – ретельно мийте руки, а до лісу вирушайте захищеними.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version