Юні майстри бойового гопака з Черкас продемонстрували свою спритність на козацькому святі в Чигирині. Там на Покрову відбулися традиційні урочистості: святковий молебень, хода до пам’ятника Хмельницькому, театралізована вистава. Учасниками дійства стали й наші кореспонденти. Марина Лук’яненко продовжить далі.
Святковим молебнем розпочався День українського козацтва в Чигирині. Віряни зібралися в тамтешній церкві Казанської ікони Божої Матері. Молитву за Україну та привітання зі святом Покрови виголосив настоятель храму.
Відразу потому учасники свята пройшли урочистою ходою по Замковій горі, де поклали квіти до підніжжя монумента.
Театралізована вистава чекала на охочих на бастіоні Петра Дорошенка. Тут юні вихованці Черкаської школи бойового гопака продемонстрували свою вправність і спритність.
Школа працює вже 2 роки й налічує понад 30 вихованців. Тут не лише навчають бойовим па, а й прививають любов до українського, загартовують волю та сильний характер, популяризують здоровий спосіб життя.
Олександр Проценко, голова Спілки прихильників бойового гопака в м. Черкаси: «У нас є зараз приміщення на тютюновій фабриці. Ми там займаємося, зараз облаштовуємо наш зал для того, щоб дітки займалися, змагалися у двобоях. Будуть тепер вони тренуватися на татамі».
За короткий проміжок часу малеча опанувала базові елементи бойового гопака. Хлопцям особливо до душі вправи із козацькою зброєю: палицями, списами, шаблями.
Ярослав Богуш, учасник свята: «Мені подобається робити щепак, удар із собачкою, ще мені подобаються тузені».
На рівні з юнаками бойового українського мистецтва навчається 12-річна Анастасійка. У школі вона лише три місяці, втім вже може похвалитися успіхами. Бойовий гопак їй подобається більше, ніж гімнастика чи танці.
Анастасія Шимко, вихованиця: «Нам запропонувала вчителька та вчитель займатися бойовим гопаком. Мені якось до душі він припав».
Після вдалого виступу юні козачата з нагоди свята отримали цінні подарунки від керівництва області.