Європейські посли пішли в народ. У Черкасах у рамках вуличного євро університету дипломати спілкувалися з містянами та садили калину. Усе – аби заохотити черкащан до інтеграції в євроспільноту. Зустріч провели за підтримки Інституту світової політики. Черкаси – передостанні у списку обласних центрів, куди приїхали агітувати за об’єднання. Нахвалювали європерспективи і провладні політики, і опозиційні. Більше розкаже Олена Берестенко.
За лекторів тут європейські посли, за студентів – жителі міста й області, за аудиторію – площа в середмісті Черкас. Кількасот черкащан сьогодні слухають імпровізовану лекцію на тему євроінтеграції. Запитують переважно про навчання та роботу за кордоном. Марія мріє про диплом європейського зразка.
Марія Буренко, студентка: «Дуже цікаві країни! Хотілось би там побувати. Там багато інформації, інша культура, дуже цікава Франція та Німеччина»».
Про тамтешню освіту з перших уст сьогодні розповідають дипломати зі Швеції та Словаччини.
Говорять не тільки про освіту, а й про економіку. Посол Швеції переконує: від вступу України до ЄС виграють і пенсіонери, і бізнесмени.
Мортен Енберг, заступник посла Швеції в Україні: «Якісніші та дешевші продукти. Ми переконані, що після підписання угоди ми станемо сильніші разом».
У тому, що жити стане краще, упевнені автори ось цих малюнків і карикатур. На них – дві протилежні реальності. Поки бабця з України ховає чоловіка на кладовищі, пенсіонери з Європи засмагають на курорті. Так через карикатуру нас переконують: жити в Європі комфортніше та безпечніше.
Альона Гетьманчук, директор Інституту світової політики: «Це – чиста вода (у ЄС стандарти вищі у 27 разів), повітря, тривалість життя. Люди в Європі живуть у середньому на 10 років довше, ніж в Україні».
Розповісти про рай на землі приїхала і народна депутатка Ірина Геращенко. На зустрічі в Черкасах опозиціонерка нахвалює проєвропейський курс Януковича. Та каже: люди повинні йти в Європу не лише по харчі та високі зарплати.
Ірина Геращенко, народний депутат України: «Наш вибір – це не тільки краща ковбаса, шоколад, м’ясо. Це передусім цивілізаційний вибір, вибір цінностей: рівні права, боротьба з корупцією».
Після імпровізованої лекції – реальна трудотерапія. Європейські посли засукують рукави та беруться за лопати. За годину в середмісті Черкас з’являється калинова алея. Як символ благих намірів європейців, пояснюють організатори.