Розгін Майдану, викрадення, побиття та численні смерті мітингарів. Ось такими страшними повідомлення уже три місяці рясніють медіа. І якщо дорослі можуть дати собі раду з такою інформацією, то як від неї захистити дітей? І чи варто їх оберігати повністю? З’ясовувала Світлана Литвак.
– Я бачила все це з цього будинку. Із отого балкона.
Як штурмували обладміністрацію, Марія навіть знімала на мобільний. Тато дівчинки – журналіст. Він постійно перебуває в епіцентрі подій.
Віталій Латишев, батько: «У нас удома нема телевізора. Відповідно, те, що стосується подій, які зараз відбуваються в державі, взнає через наші фільтри, те, що ми кажемо. Ми намагаємося вдома це не дуже обговорювати».
У будинку Феофілових телевізор і комп’ютер ввімкнені цілодобово. За подіями Майдану тут слідкують усією родиною. І про революцію діти можуть розказати часом більше, аніж дорослі.
Кузьма Феофілов, 8 років: «Майдан стоїть для того, щоби наша країна була вільною».
Вікторія Феофілова, мама: «Не знаю, насправді, як правильно це пояснювати, наскільки варто заглиблюватися чи не варто. Але так, щоб при дітях не обговорювати, ми не можемо. Тому що занадто це такі події, які для нас важливі».
Захистити дитину від негативної інформації повністю і не вдасться, кажуть психологи. Бо якщо не вдома, то у школі чи від друзів малеча все одно щось почує. Краще контролювати, яку саме інформацію сприймають діти. І обов’язково обговорювати з ними побачене та почуте.
Тамара Славінська, психолог: «Пояснювати цю ситуацію такими словами та поняттями, щоби дитина могла зрозуміти. Діти повинні відчувати, що в родині є тепло, є ласка, що є люди, які про них турбуються, які за них переживають, які в будь-якому випадку їх захистять».
У родині Феофілових уже навіть ігри революційні. Як раніше були про розбійників, то тепер про тітушок. Хто вони такі – розуміє навіть чотирирічний Остап. А його старший братик уже знає всі майданівські гасла.
– Слава нації! Смерть ворогам!!!