Більше овочів, рідини та дієтичного м’яса. Таке меню для розговіння радять дієтологи після Великоднього посту. Більше місяця віряни обмежували себе в м’ясі, молочному та спиртному. Як перейти до звичного раціону без шкоди для організму дізнавалася наша Вікторія Хамаза.
Кожен день на спортивному майданчику. У такому ритмі живе останній місяць фітнесистки Ірина. Цьогоріч Великодній піст співпав для неї із підготовкою до чемпіонату України. А це, каже Ірина, змусило її більше поститися духовно, ніш фізично.
Ірина Кульчиковська, фітнесистка: "Піст – це стан душі, це молитва. Я гадаю, що не важливо умовно відмовлятися від якихось продуктів харчування. Моє святкове меню, нажаль, не зміниться. Це по більшій мірі будуть продукти сповнені білками та овочі".
Таке меню схвалюють і дієтологи. Лікарі радять вірянам виходити з посту поступово. А це значить – менше солодощів, жирної їжі та алкоголю. Інакше, святкове розговіння може закінчитися на лікарняному ліжку.
Олеся Копильчук, дієтолог: "Може бути загострення панкреатиту, коліту. А можуть виникнути й вперше захворювання. Віддавайте перевагу білому м’ясу. Це риба, кролик, індик. М’ясні страви треба поєднувати з вживанням овочевих страв. Треба багато води пити. Можна не води, а це може бути й узвар, різні морси, можуть бути газовані напої".
Виходити із посту з розумом радять священнослужителі. Таке тілесне та духовне очищення отець Андрій називає скарбом. Кожен, хто його здобув під час посту, має вберегтися від спокуси й опісля.
Андрій Шпунт, священик Свято-Троїцьокого собору: "Це не означає, що ми повинні спішити наїстися стільки, щоб потім захворіти. Бо церква завжди засуджувала гріх чревоугодія. Тобто, треба помірним бути і в їжі. Бо радість наша має бути від того, що Христос Воскрес, а не від того, що прийшла паска і можна з’їсти ковбасу, яйце".
У цей день священнослужителі також радять вірянам не зловживати алкоголем. Аби вони у повній мірі змогли відчути повне очищення та Боже благословення.